4.10 odwiedziliśmy Zawiercie – miasto leżące w województwie śląskim. Z seniorami spotkaliśmy się tam w Starostwie Powiatowym przy ul. Sienkiewicza 34.  
  
O rekordową frekwencję na spotkaniu zadbały: Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Bożena Szydlik oraz Inspektor Bożena Strzelecka-Kłopot. Dzięki ich zaproszeniom w spotkaniu uczestniczyło aż 83 seniorów, a 12 z nich przyjechało na spotkanie rowerami.  
  
Uczestników warsztatów powitał Starosta Zawiercia Gabriel Dors, a wykład połączony z dyskusją poprowadził ekspert BRD Mariusz Sztal. O zagrożeniach na zawierciańskich drogach wypowiedziały się: kom. Marzena Szwed z WRD KWP w Katowicach oraz mł. asp. Justyna Drozdowska z WRD KPP Zawiercie.  
  
Podczas wykładu seniorzy mogli przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu AED. Na zewnątrz budynku swoje stoisko miała także żandarmeria z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, której przedstawicielem był st. szer. spec. Krzysztof Górnik. Można było także skorzystać z symulatora jazdy, z którego bardzo chętnie korzystali uczestnicy.  
  
Dziękujemy za rekordową liczbę uczestników i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.