Za nami finałowe spotkanie w ramach naszego cyklu. Ostatniego dnia warsztatów odwiedziliśmy seniorów w Świeciu. Z 36 uczestnikami spotkaliśmy się w Spółdzielczym Ośrodku Kultury „Stokrotka”. 

Wykład poprowadził ekspert BRD Mariusz Sztal, który przedstawił problem nietrzeźwości wśród kierowców. Niebezpieczeństwa związane z jazdą pod wpływem alkoholu przedstawił również sierż. sztab. Daniel Zamorowski. Wspólnie z Mariuszem Sztalem wyjaśnili, co seniorzy powinni robić, aby być bezpiecznymi pieszymi i rowerzystami. Ku przestrodze przedstawiciel Policji opowiedział także o przejściu przy ulicy Laskowickiej, gdzie regularnie dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. 

Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego mogli, w większości po raz pierwszy w życiu, własnoręcznie użyć defibrylatora AED. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się tradycyjnie symulator jazdy. Pod okiem instruktora seniorzy sprawdzali swój czas reakcji i mierzyli się z czekającymi na nich na drodze zagrożeniami.  

Dziękujemy za obecność i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.