W dniu 20.09. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. Z uczestnikami spotkaliśmy się w Sali „Consulatus” zamojskiego Ratusza, który znajduje się przy ul. Rynek Wielki 13. W warsztatach uczestniczyło 38 seniorów powyżej 60 roku życia, a 12 z nich przyjechało na spotkanie rowerami. 
 
Wykład poprowadził ekspert BRD Mariusz Sztal, a Marek Świszcz z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej w Zamościu opowiedział o zagrożeniach na lokalnych drogach. Swoje stoisko podczas spotkania mieli także przedstawiciele żandarmerii z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie w składzie: sierż. Rafał Facon, kpr. Izabela Hordyńska, szer. Patryk Włodarczyk.   
 
W czasie warsztatów seniorzy mieli okazję przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i AED, w także skorzystać z symulatora jazdy, na którym chętnie ćwiczyli. . 
 
Uczestnicy spotkania odznaczali się dużą aktywnością i chętnie uczestniczyli w rozmowie. Dziękujemy za udział i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.