W piątek 17.11 warsztaty „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” odbyły się w Dobrym Mieście. W spotkaniu wzięło udział 46 seniorów, a mimo opadów śniegu i niesprzyjającej pogody aż 24 z nich przybyło na spotkanie rowerami. Wszystkie zostały wyposażone w elementy odblaskowe i przeszły przegląd stanu technicznego. 
 
Uczestników powitała Pani Zdzisława Kobylińska – Prezes UTW W Dobrym Mieście. Udział w spotkaniu wziął Burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski. Wykład poprowadził ekspert BRD Mariusz Sztal, który opowiedział uczestnikom m.in. o zagrożeniach, jakie niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. W zobrazowaniu problemu pomogły „alkogogle” oraz rozmowa z sierż. sztab. Cezarym Prusikiem z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który wyjaśnił, jak często dochodzi do wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców. 
 

Wszyscy uczestnicy otrzymali od przedstawiciela Warmińsko-Mazurskiej Rady BRD, egzaminatora nadzorującego WORD w Olsztynie – Marcina Kiwita –elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność i zwiększą bezpieczeństwo.   

Dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym seniorzy aktywnie wzięli udział. Szkolenie zostało przeprowadzone przy użyciu fantomu i defibrylatora AED.  Na uczestników czekał również symulator jazdy, na którym mogli oni pod okiem instruktora zmierzyć się z zagrożeniami na drodze oraz sprawdzić swój czas reakcji. 
 

Partner projektu – Żandarmeria Wojskowa w składzie chor. Mariusz Taraszkiewicz oraz st. szer. Mateusz Bańcerek – przygotował dla seniorów symulator zderzeń, dzięki któremu zobaczyli, jak działają pasy bezpieczeństwa. 
 
Dziękujemy za uczestnictwo i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.