Kolejny tydzień spotkań z cyklu: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” rozpoczęliśmy w Sulechowie. Z licznie przybyłymi seniorami spotkaliśmy się z kawiarni Delicjusz. W spotkaniu uczestniczyli m.in. członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty w Sulechowie. Uczestnikom towarzyszyły im opiekunki, które pomagały w niezbędnych czynnościach. 

Seniorzy chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadając liczne pytania policjantom i głównemu wykładowcy – Krzysztofowi Wójcikowi. Na spotkaniu obecni byli: mł. asp. Agnieszka Włodarska z WRD KMP Zielona Góra, a także sierż sztab. Krzysztof Kasperski z Komisariatu Policji w Sulechowie. Policjanci opowiadali o zdarzeniach z powiatu, w których brali udział seniorzy. Warto zaznaczyć, że starsi uczestnicy ruchu drogowego występują nie tylko w roli ofiar, ale także sprawców wypadków drogowych. Potwierdził to Krzysztof Wójcik, który przedstawił statystyki potwierdzające, że osoby powyżej 60 roku życia są coraz częściej uczestnikami wypadków. 

Podczas spotkania wszyscy mieli okazję sprawdzić na symulatorze jazdy, jak ważnym elementem są pasy bezpieczeństwa. Wiele radości sprawiła też możliwość skontrolowania swojego wzroku przy użyciu tablic Ishihary oraz skorzystanie z bezpłatnego serwisu rowerowego. 

Na spotkaniu pojawili się również przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu w składzie: plut. Łukasz Jarmołowicz oraz st. sierż. sztab. Piotr Malinowski. W warsztatach uczestniczyło aż 64 seniorów, a 10 przyjechało na rowerach. Bardzo dziękujemy za liczną frekwencję i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.