Trzeci tydzień akcji „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” rozpoczęliśmy od warsztatów w Staszowie, w województwie świętokrzyskim. Z aż 74 seniorami spotkaliśmy się w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury. O tak liczną frekwencję zadbała Dorota Staneta z Klubu Seniora „Senior+” i OPS, której dziękujemy za pomoc w organizacji. 
 
Podczas wykładu głos zabrał asp. szt. Paweł Dziedzic – przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Staszowie. Wspomniał on o sześciu wypadkach z udziałem pieszych seniorów w powiecie, a także opowiedział o tym, czy seniorzy są dobrymi kierowcami i przestrzegają zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – wielu seniorów przyznało, że nie umie tego robić, dlatego w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia nie wiedzieliby, jak się zachować. W czasie naszego szkolenia mogli poćwiczyć pierwszą pomoc przedmedyczną przy użyciu fantomu i AED. 

Na spotkaniu był także obecny Michał Piechota – przedstawiciel Sekretariatu Świętokrzyskiej Rady BRD, który wręczył uczestnikom elementy odblaskowe. Wielu seniorów pozostało na sali po części wykładowej, aby móc porozmawiać z ekspertem BRD – Mariuszem Sztalem. 
 
Na zewnątrz uczestnicy mogli skorzystać z symulatora jazdy, a także oddać swój rower pod opiekę serwisanta. Zadbał on o sprawność dwukołowców i doposażył w niezbędne elementy odblaskowe w aż 36 pojazdach. Spotkanie w Staszowie cieszyło się dużą popularnością i zainteresowaniem seniorów. Dziękujemy za obecność i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.