Za nami kolejne spotkanie z cyklu: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. 17.10 spotkaliśmy się z seniorami w Starogardzie Gdańskim w sali sportowej przy ul. Hallera 19a.  
O frekwencję zadbała p. Ewa Życzyńska z Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim, a dzięki jej pomocy w spotkaniu uczestniczyło 37 seniorów, a 9 z nich przyjechało na rowerach. Uczestnicy zostali powitani przez Sekretarza Pomorskiej Rady BRD – Romana Nowaka, którzy podarował im oraz ich wnukom elementy odblaskowe.  

Wykład dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprowadził ekspert BRD – Mariusz Sztal, a o zagrożeniach na drogach Starogardu Gdańskiego opowiedziała mł. asp. Agata Grzona z WRD KPP w Starogardzie Gdańskim.  
  
Tradycyjnie seniorzy mieli możliwość odbycia szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i AED. Na spotkaniu pojawiła się również Żandarmeria Wojskowa z Gdyni w składzie: st. chor. sztab. Tadeusz Dreliszak oraz st. sierż. Piotr Uzdowski, którzy wspomnieli o zagrożeniach, z jakimi spotykają się seniorzy. Podali oni przykład niebezpiecznych sytuacji, w których starsze osoby nieświadomie wchodzą na tereny wojskowe w lasach i innych miejscach.  
  
Dla uczestników przygotowane były także atrakcje z użyciem „alkogogli” i „narkogogli”. Na zewnątrz mieściło się stanowisko z symulatorem jazdy, z którego seniorzy bardzo chętnie i licznie korzystali oraz bezpłatny serwis rowerowy.