Sobotnie spotkanie warsztatowe akcji „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” odbyło się w podkrakowskiej Skawinie. 49 seniorów odwiedziło tamtejszą Publiczną Bibliotekę Miejską. Mimo niesprzyjającej pogody i deszczowej aury 12 uczestników warsztatów przybyło na spotkanie rowerami, które zostały dokładnie sprawdzone i doposażone w brakujące elementy oświetlenia przez naszego serwisanta. 

W spotkaniu uczestniczyli: Tomasz Tomala – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury oraz Konrad Romik – Sekretarz Krajowej Rady BRD. Podziękował on seniorom za liczne przybycie i duże zaangażowanie. 

Podczas rozmowy prowadzonej przez eksperta BRD z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie poruszane były m.in. tematy najbardziej niebezpiecznych miejsc w Skawinie, w których należy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów. 

Po zakończeniu części wykładowej seniorzy mogli sprawdzić swój wzrok, ciśnienie, saturację oraz glikemię. Partnerzy projektu to Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego z Delegatury Południowej oraz Małopolska Wojewódzka Rada BRD. 

W trakcie całego spotkania towarzyszyli nam również: wiceburmistrz Miasta Skawina – Witold Grabiec oraz Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD – Pani Katarzyna Dobrzańska-Junco. Dziękujemy za liczną obecność i duże zaangażowanie uczestników. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze Skawiny.