9.10 nasze warsztaty „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rychwale, przy ul. Sportowej 34. 
 
Uczestników przywitał burmistrz Stefan Dziamara, który podziękował im za przybycie. Wykład poprowadził ekspert BRD Krzysztof Wójcik, a o zagrożeniach na rychwalskich drogach wypowiedział się podkom. Karol Kubsik z WRD Komendy Miejskiej w Koninie. Chętnie i szczegółowo odpowiadał on na pytania zadawane przez seniorów, a także opowiedział o częstych przyczynach wypadków drogowych w regionie. Zaznaczył on, że jednym z najbardziej powszechnych powodów jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. W swoim wystąpieniu zaapelował on do uczestników o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jednocześnie opowiadając o zmianach, jakie zaszły w ostatnim czasie. 
 
Seniorzy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i defibrylatora AED. W ramach bloku o udzielaniu pomocy ćwiczyli także wyciąganie poszkodowanego z samochodu. Okazało się, że w tym zakresie, seniorzy obecni na spotkaniu mają poważne braki. 
 
Na stanowisku z symulatorem jazdy uczestnicy mieli okazję do sprawdzenia swojego czasu reakcji, a Krzysztof Wójcik – ekspert BRD uczył ich, jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa. Partnerem projektu była Placówka Żandarmerii Wojskowej, z której starszy szer. Bartosz Płaczek udostępnił seniorom „alkogogle” i „narkogogle”. 
 
W spotkaniu wzięło udział 39 seniorów, z czego aż 18 przyjechało rowerami. Dziękujemy za uczestnictwo i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.