Kolejny dzień akcji: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” spędziliśmy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Redzie. Za frekwencję odpowiedzialny był m.in. z-ca burmistrza Łukasz Kamiński, dzięki któremu w spotkaniu uczestniczyło 40 seniorów.  Uczestnikami spotkania byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także uczestnicy innych instytucji senioralnych. 
 
Wielu seniorów przybyło na spotkanie rowerami, które zostały dokładnie sprawdzone i doposażone w niezbędne oświetlenie. Część wykładową poprowadził asp. sztab. Rafał Studziński z WRD KPP w Wejherowie, który udzielił uczestnikom odpowiedzi na pytania dotyczące lokalnych, niebezpiecznych miejsc, w tym skrzyżowań. Wspomniał on także o prawidłowym poruszaniu się po mieście rowerzystów. 
 
W trakcie spotkania poruszonych zostało wiele tematów, jednak największym zainteresowaniem cieszył się panel z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że wielu seniorów nie potrafi poprawnie pomóc poszkodowanemu, przez co do tej pory bali się nawet spróbować pomocy w sytuacjach kryzysowych. Na spotkaniu mogli spróbować swoich sił przy użyciu fantomu i AED, a także dowiedzieć się, jak pomóc osobie, która ma atak padaczki. 
 
Podczas warsztatów obecni byli także przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej. Byli z nami: st. chor. sztab. Tadeusz Dreliszak oraz kpr. Michał Block. Od przedstawicieli Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, które w przyszłości uratować mogą ich życie. 

Po części wykładowej wielu seniorów pozostało na sali, aby dłużej podyskutować z wykładowcą – ekspertem BRD Mariuszem Sztalem. Pozostali od razu udali się na zewnątrz, gdzie czekał na nich symulator jazdy, na którym mogli sprawdzić chociażby swój czas reakcji. Dziękujemy za uczestnictwo i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.