Środowe spotkanie w Radomsku odbyło się w Galerii Muzeum Regionalnego. Wzięło w nim udział 40 seniorów, jednak z powodu niesprzyjającej pogody tylko 2 osoby przyjechały na spotkanie rowerami. Pojazdy zostały oddane pod opiekę naszego serwisanta.  

Warsztaty rozpoczęli: Konrad Romik – Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Maciej Wisławski – ambasador akcji „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. Przywitali oni przybyłych seniorów i podziękowali im za przybycie.  
 
W spotkaniu uczestniczyli partnerzy akcji – przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej reprezentowani przez plut. Łukasza Bętkowskiego, st. szer. spec. Krzysztofa Lewandowskiego oraz szer. Adama Kalwinka, a także lokalnej Policji w składzie: st. asp. Grzegorz Kącki z WRD KPP w Radomsku oraz mł. asp. Dariusz Kaczmarek – oficer prasowy Komendanta Policji w Radomsku. Krzysztof Wójcik – były egzaminator oraz ekspert ruchu drogowego przedstawił seniorom filmy obrazujące najczęściej popełniane błędy na drodze. Omówił je i zachęcił uczestników do dyskusji. Wyjaśnił, gdzie leży przyczyna powstawania wypadków i co należy robić, by do takich sytuacji nie dochodziło. Ekspert wraz z przedstawicielem Policji wskazali uczestnikom, czym jest zasada szczególnej ostrożności.  

Swoim świadectwem tragicznych wydarzeń na drodze podzielił się Łukasz – sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym, co było punktem wyjścia do rozmowy o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu.    

Tradycyjnie seniorom przybliżono podstawowe zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy. Mieli także możliwość skorzystać z symulatora jazdy i dachowania, dzięki którym dowiedzieli się, jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa.  

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele mediów: Dziennika Łódzkiego, TVP Łódź oraz Portalu Radomsko Nasze Miasto. Dziękujemy za udział i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.