W niedzielę, 1.10, w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych seniorzy z Opatowa odwiedzili tamtejszy Urząd Miasta i Gminy, by wziąć udział w warsztatach „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. 
 
Ekspert BRD pokazał seniorom, jak prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną. Opowiedział on także o lokalnych zagrożeniach drogowych i sposobach na przeciwdziałanie wypadkom w konkretnych miejscach. Uczestnicy spotkania byli bardzo aktywni i chętnie włączali się w dyskusję. Wspólnie z prowadzącymi zgodzili się, że osoby starsze powinny przechodzić regularne badania lekarskie w celu upewnienia się, czy są zdolni do kierowania pojazdami. Takie odpowiedzialne zachowanie może zapobiec może wielu drogowym niebezpieczeństwom. 
 
W warsztatach głos zabrali także nadkom. Agata Frejlich, st. asp. Krystian Krzyżanowski oraz Michał Piechota – przedstawiciel Sekretariatu Świętokrzyskiej Rady BRD. Wręczył on uczestnikom elementy odblaskowe, które – jak sam podkreślił – mogą uratować życie. 
 
W spotkaniu udział wzięło 36 seniorów, jednak z powodu niesprzyjającej pogody tylko 5 osób przyjechało na rowerach. Dziękujemy za udział i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.