W spotkaniu w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyło 42 seniorów, a 8 przyjechało rowerami, które zostały sprawdzone i doposażone w niezbędne elementy. W organizacji wydarzenia pomogła p. Joanna Dudzińska z Urzędu Miejskiego, której dziękujemy za pomoc. 
 
Warsztaty przebiegły w wyjątkowo miłej atmosferze, dzięki czemu uczestnicy zadawali dużo pytań ekspertowi BRD – Krzysztofowi Wójcikowi. Głos zabrał także asp. sztab. Piotr Kamiński z WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki, który opowiadał o zdarzeniach z terenu. Sytuacje te wpłynęły nie tylko na życie uczestników, ale także na niego samego.

 
Podczas wykładu seniorzy mogli przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu AED. Na zewnątrz przedstawiciele żandarmerii z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w składzie: st. szer. spec. Konrad Perlejewski oraz st. kpr. Krzysztof Więclewski przygotowali dla seniorów „alkogogle” oraz „narkogogle”.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się symulatory jazdy oraz dachowania. 
 
Uczestniczący w spotkaniu seniorzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Dziękujemy za udział i bardzo duże zaangażowanie uczestników. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.