Kolejny dzień warsztatów: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” spędziliśmy w Nowej Soli. Z seniorami spotkaliśmy się w Centrum Aktywności Społecznej. 
 
Podczas spotkania Krzysztof Wójcik – ekspert BRD – zaprezentował seniorom krótkie materiały filmowe, które obrazowały prawidłowe i nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Skierował on uwagę seniorów na niedostrzeganie zagrożeń podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych o wielu pasach ruchu, czyli sytuacje, w których pieszy nie upewnia się, czy kierujący pojazdem na kolejnym pasie ruchu go widzi i czy zdąży zatrzymać swoje auto. 

W spotkaniu uczestniczył asp. sztab. Robert Stankiewicz, który podkreślił, że pokazywanie zagrożeń, z jakim spotykamy się na co dzień, jest niezwykle ważne. Starał się on uwrażliwić seniorów na niebezpieczeństwa, doradzać im, w jaki sposób ich unikać oraz przeciwdziałać zagrożeniom. 

Uczestnicy mogli skorzystać również z symulatora jazdy, na którym mieli okazję sprawdzić swój czas reakcji. Cieszyło się to ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów. W warsztatach uczestniczyło 40 seniorów, a 17 z nich przyjechało rowerami, które zostały doposażone i sprawdzone przez serwisanta. W niezbędnych czynnościach seniorom pomagały opiekunki z Dziennego Domu Senior+. Dziękujemy za uczestnictwo i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.