Najliczniejsza – jak dotąd – grupa seniorów wzięła udział w warsztatach: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” w Nisku 21.09. Na sali kinowej Niżańskiego Centrum Kultury zgromadziło się aż 73 uczestników! 

Wykład poprowadził ekspert BRD Mariusz Sztal, a seniorzy z Niska bardzo chętnie dopytywali go o bliskie im tematy związane z ruchem drogowym. Ponadto, zgłaszali oni problemy, z jakimi zmagają się na niżańskich drogach. Ich wątpliwości rozwiewała także mł. asp. Iwona Jarosz z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Seniorzy uczestniczący w warsztatach mogli także sprawdzić swój wzrok, ciśnienie, saturację oraz poziom indeksu glikemicznego u obecnej na zajęciach ratownik medycznej i pielęgniarki. 
 
Atrakcją dla uczestników spotkania były bez wątpienia „alkogogle” i „narkogogle”, które zostały im udostępnione w ramach zajęć przez chor. Tomasza Kowalskiego i kpr. Dawida Adamczyka z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie. W trakcie spotkania uczestnikom towarzyszyli wicestarosta powiatu niżańskiego Adam Mach i sekretarz powiatu Mirosława Daśko. 
 
Dużo pracy miał serwisant rowerowy – aż 36 uczestników przyjechało na zajęcia rowerem. Sprawdził on stan techniczny każdego pozostawionego roweru i doposażył w brakujące elementy oświetlenia. 
 
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.