We wtorek 3.10 spotkaliśmy się z seniorami w sali udostępnionej przez OSP przy ul. Urzędniczej w Miedzianej Górze. W mieście tym wielu seniorów przemieszcza się samochodami, dlatego nasze warsztaty okazały się bardzo przydatne. W spotkaniu wzięło udział 37 seniorów, a 10 z nich przyjechało na nie rowerami. 
 
Zajęcia rozpoczęły się od oficjalnego powitania uczestników przez Wójta Gminy Miedziana Góra – Damiana Sławskiego, który podziękował seniorom za przybycie. Część wykładową poprowadził mł. asp. Tomasz Klimczewski z WRD KMP Kielce. W swoim wystąpieniu opowiedział on o wypadkach drogowych z udziałem seniorów, wspominając szczególnie wypadek na ul. Krakowskiej, gdzie na przejściu dla pieszych zginęła kobieta. Podkreślił on, jak ważne są elementy odblaskowe, które mogą uratować życie. 
 
Podczas zajęć poruszone zostały także tematy zmian w przepisach ruchu drogowego, alkoholu i leków oraz ich wpływu na świadomość i percepcję. By lepiej zobrazować wpływ zmian fizjologicznych i chorób na percepcję człowieka, przytoczony został przykład kierowcy, który zasłabł za kierownicą, gdyż spadł mu cukier. W części wykładowej głos zabrał także ekspert BRD Mariusz Sztal. Wszyscy seniorzy zgodnie przyznali, że kierowcy powinni przechodzić regularne badania. 
 
Po raz kolejny dużym zainteresowaniem cieszyły się porady z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomu i defibrylatora AED. O sprawdzenie stanu technicznego pojazdów i wyposażenie w niezbędne elementy odblaskowe zadbał nasz serwisant. Dziękujemy za duże zaangażowanie i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z kolejnego spotkania w ramach akcji „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”.