Warsztaty” z cyklu: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa! w Łysomicach odbyły się 12.10 w Galerii Spotkań przy ul. Sadowej 2c.  W spotkaniu wzięło udział 35 seniorów, a 11 z nich przyjechało na rowerach, które zostały sprawdzone i odpowiednio doposażone.  

  
Uczestnicy zostali przywitani przez wójta Łysomic – Piotra Kowala, który podziękował im za przybycie.  

Wykład prowadzony był przez eksperta BRD Krzysztofa Wójcika. Podczas warsztatów poruszono wiele ważnych dla mieszkańców Łysomic tematów. Wśród problematycznych dla seniorów miejsc pojawiła się ścieżka rowerowa prowadząca do torów, gdzie jedyne legalne przejście jest zamknięte, przez co piesi i rowerzyści muszą przechodzić w niedozwolonym miejscu. W całej rozmowie uczestniczyła mł. asp. Monika Stolarska z WRD KMP Toruń.  

Tradycyjnie, seniorzy mogli przeszkolić się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i AED, do czego bardzo chętnie się zgłaszali. Dodatkowo Krzysztof Wójcik uczył ich poprawnego zapinania pasów w samochodzie, tłumacząc, dlaczego jest to tak ważne dla ich bezpieczeństwa. Na uczestników czekał również symulator jazdy, na którym mogli sprawdzić swój czas reakcji.  
   
Partnerem projektu była Placówka Żandarmerii Wojskowej w Toruniu, z której szer. Tomasz Wiciński i kpr. Krzysztof Kukowski udostępniali seniorom „alkogogle” i „narkogogle”. Dziękujemy za udział w spotkaniu i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.