W poniedziałek seniorzy z Łukowa przybyli na spotkanie do Łukowskiego Ośrodka Kultury przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 20. Z 68 obecnych uczestników aż 53 przyjechało rowerami, które zostały powierzone naszemu serwisantowi. Sprawdził on stan każdego pojazdu i doposażył w niezbędne lampki i dzwonki. 


W spotkaniu brali udział przedstawiciele Policji: st. asp. Waldemar Komsta, asp. sztab. Marcin Jóźwik oraz asp. Justyna Lendzion. Odpowiedzieli oni na pytania zadawane przez uczestników, a ekspert BRD Krzysztof Wójcik zaprezentował przygotowany materiał, który seniorzy chętnie obejrzeli. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział zarówno w wykładzie, jak i dyskusji dotyczącej zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
 
Tradycyjnie seniorzy mogli skorzystać ze szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, a także z symulatora jazdy, symulatora dachowania i „alkogogli”. Podczas używania symulatorów uczestnicy byli szczegółowo instruowani w kwestii prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa. 


Na spotkaniu obecny był zastępca Burmistrza Miasta Łuków – Mateusz Popławski, a oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie reprezentowali st. chor. Bartłomiej Komsta, st. sierż. Bartłomiej Wilczyński oraz kpr. Izabela Hordyńska, którym należą się podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia. 
 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych klubów seniora, w tym przewodnicząca Rady Seniorów z Łukowa. Wśród uczestników był również p. Łukasz – sprawca wypadku, który podzielił się z seniorami swoim świadectwem i przestrzegł ich przed lekceważeniem zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 

Bardzo dziękujemy seniorom za bardzo dużą aktywność na warsztatach. Cieszymy się, że uczestnicy z tak dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.