Spotkanie z Seniorami z Lubina odbyło się w budynku CK Muza w Lubinie. W warsztatach uczestniczyło 37 seniorów, a 5 z nich przyjechało na spotkanie rowerami. Zmiana lokalizacji nastąpiła na prośbę seniorów, którzy w CK Muza uczestniczyli w ćwiczeniach i przeniesienie tam spotkania okazało się dla nich wygodniejsze. 

Na początku głos zabrał st. asp. Mariusz Kaciuban z KPP Lubin, a na spotkaniu pojawili się również st. asp. Anna Szabler i sierż. Patrycja Kamińska. Wykład poprowadził ekspert BRD Krzysztof Wójcik, który odpowiedział na liczne pytania seniorów. Uczestnicy bardzo aktywnie angażowali się w dyskusję i chętnie opowiadali swoje przemyślenia. Od policjantów biorących udział w spotkaniu, seniorzy otrzymali kamizelki odblaskowe, które są niezwykle ważnym elementem przy poruszaniu się po zmroku.  

Podczas spotkania nie zabrakło części z nauką pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym m.in. sposobów na wyciąganie osoby poszkodowanej z pojazdu oraz układanie rannego w pozycji bocznej bezpiecznej. Rowery, na których przyjechali słuchacze, zostały sprawdzone przez technika rowerowego. 

Seniorzy skorzystali także z symulatora jazdy, który obrazował, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich na drodze. Dziękujemy za uczestnictwo i duże zaangażowanie. Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji.