Piątek 13.10 okazał się dla nas bardzo szczęśliwy! Akcją „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” dotarliśmy do Koronowa. Warsztaty odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szosa Kotomierska 3. Uczestniczyło w nich 39 seniorów.  
  

W części wykładowej wziął udział podkom. Łukasz Ciszewski z Wydziału Ruchu Drogowego w KMP Bydgoszcz, który omówił ważne wypadki z udziałem seniorów, do których doszło w okolicy. Zaznaczył on także, jak ważne jest bycie widocznym i dbanie o noszenie odblasków zarówno jako piesi, jak i rowerzyści. Cały wykład moderowany był przez eksperta BRD – Krzysztofa Wójcika.  

Podczas zajęć poruszone były m.in. takie kwestie jak zmiany w przepisach dotyczących pieszych, wpływ leków i alkoholu na percepcję, istota regularnych badań lekarskich, a także obowiązkowe wyposażenie roweru. Warto zaznaczyć, że na spotkanie aż 13 uczestników przybyło właśnie rowerami.  
  
Seniorzy w trakcie spotkania mieli możliwość przeszkolenia się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i defibrylatora AED, do czego bardzo chętnie się zgłaszali. Ćwiczyli też wyciąganie poszkodowanego z pojazdu.  

  
Na zewnątrz swoje stanowisko miał Oddział ŻW Bydgoszcz w składzie: sierż. Piotr Chwaliszewski i kpr. Łukasz Mańkowski. Udostępniali oni seniorom symulator zderzeń, na którym uczestnicy mieli możliwość nauczyć się poprawnego sposobu zapinania pasów i przekonać się, jak działają poprawnie zapięte pasy w chwili zderzenia pojazdu jadącego z małą prędkością. Do dyspozycji seniorów był także symulator jazdy. Bardzo dziękujemy za udział i zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją.