Czwartkowe warsztaty odbyły się w Kętrzynie w sali szkoleniowej przy ul. Dworcowej 10.

W spotkaniu uczestniczyło 57 seniorów, jednak zaledwie jeden z nich przyjechał rowerem. Pojazd ten przeszedł dokładny przegląd techniczny.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka. Powitał on gości i podkreślił, jak ważne dla niego jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.W czasie zajęć uczestnicy mogli porozmawiać z asp. sztab. Marcinem Kurcinowskim, który uświadomił ich, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu i jakie są jej skutki.

Uczestnicy wspólnie z przedstawicielem KPP w Kętrzynie dyskutowali na temat skrzyżowania ulic Górnej i Sikorskiego, gdzie często dochodzi do sytuacji niebezpiecznych. Rozmowa była moderowana przez eksperta BRD Mariusza Sztala, który wyjaśnił jak, powstają zagrożenia na drodze i przedstawił seniorom sposoby na ich unikanie.

Tradycyjnie, dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się symulator jazdy, z którego chętnie skorzystali po części wykładowej. Przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej w składzie szer. Michał Fiedorowicz, st. szer. spec. Paweł Gabruś oraz mł. chor. Mariusz Dymiński za pomocą „alkogogli” i ” „narkogogli” pokazali wpływ, jaki wywierają narkotyki oraz alkohol na ludzki organizm.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.