Z seniorami z Kątów Wrocławskich spotkaliśmy się 26.10 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Spotkanie rozpoczął Krzysztof Wójcik, który powitał uczestników i przedstawił założenia cyklu: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. Podkreślił on, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i wyraził przekonanie, że takie spotkanie wspomoże proces poprawy bezpieczeństwa. 
 
W warsztatach uczestniczyli policjanci z WRD KMP Wrocław w składzie: st. asp. Patrycja Duda oraz mł. asp. Mateusz Strupiński. Przedstawili oni podstawowe problemy związane z ruchem rowerzystów i pieszych w mieście. Zwrócili oni także uwagę na lokalizacje w Kątach Wrocławskich i okolicy, w których zdarza się wyjątkowo dużo wypadków drogowych. Przekazali oni seniorom rady, jak unikać niebezpieczeństw i na czym się koncentrować. 
 
Tradycyjnie podczas spotkania odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że wielu seniorów nie wiedziało, jak udzielać pierwszej pomocy, co zmieniło się po udziale w warsztatach. Po spotkaniu każdy z seniorów mógł skorzystać z profesjonalnego symulatora jazdy. 
 
W warsztatach uczestniczyło 37 seniorów, a 4 z nich przyjechało na spotkanie rowerami. Nasz serwisant sprawdził je i doposażył w odblaskowe i świetlne elementy. Dziękujemy za udział w spotkaniu i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.