20 października obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora i w tym dniu spotkaliśmy się z seniorami z Kamienia Pomorskiego w sali konferencyjnej w Ratuszu Miejskim. W warsztatach z cyklu: „Senior na drodze… do bezpieczeństwa!” wzięło udział aż 54 seniorów, a 15 z nich przyjechało na spotkanie rowerami. To imponująca liczba, szczególnie ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziałów Ruchu Drogowego: KWP w Szczecinie reprezentował nadkom. Mateusz Mićko, a KPP Kamień Pomorski – asp. sztab. Krzysztof Paliwoda. Omówione zostały wypadki, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Kamienia Pomorskiego z udziałem seniorów, a szczególnie  seniorów-rowerzystów. Uczestnicy zostali pouczeni, jak ważne jest dbanie o widoczność na drogach jako piesi i rowerzyści. 

Wykład był prowadzony i moderowany przez eksperta BRD Mariusza Sztala. W czasie rozmowy poruszono m.in. kwestię wpływu leków i alkoholu na percepcję, istotę regularnych badań lekarskich, a także czasu, po jakim można bezpiecznie prowadzić samochód po wypiciu alkoholu. 

Partnerem projektu był Wydział Żandarmerii Wojskowej w składzie mł. chor. Rafał Radziewicz i st. szer. Piotr Sęk. Do dyspozycji seniorów dostępny był również symulator jazdy, na którym mogli sprawdzić chociażby swój czas reakcji. Dziękujemy za liczny udział i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.