Nasze warsztaty prowadzimy także w weekend! W sobotę, 23.09 z akcją „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” dotarliśmy do Jarosławia. W sobotnich warsztatach uczestniczyło 35 seniorów, a prawie połowa z nich przybyła na spotkanie rowerami. 
 

Uczestnicy zostali powitani przez posła Tadeusza Chrzana, który podziękował im za liczne przybycie. Następnie głos zabrał st. sierż. Dawid Salwach z KPP Jarosław. Omówił on niebezpieczne miejsca na terenie miasta oraz niebezpieczne zachowania mieszkańców Jarosławia. Wyszczególnił przejścia dla pieszych przy ul. Sikorskiego, ul. Poniatowskiego oraz ul. Próchnickiego. W miejscach tych są problemy ze słabym oświetleniem, umiejscowieniem (na łuku drogi) oraz częstymi wypadkami z udziałem pieszych. 
 
Dalszą część spotkania poprowadził ekspert BRD Mariusz Sztal. Jego wykład spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i szybko przerodził się w inspirującą rozmowę. Uczestnicy chętnie rozmawiali m.in. o wpływie lekarstw na percepcję, o zmianach w przepisach drogowych oraz o obowiązkowym wyposażeniu rowerów. Podczas zajęć uczestnicy mogli doszkolić się także z pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i AED, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dostępny był również symulator jazdy, na którym mogli sprawdzić m.in. swój czas reakcji. 
 

Po części wykładowej uczestnicy mieli okazję sprawdzić swój wzrok, ciśnienie, saturację oraz glikemię u ratownika medycznego Tomasza Micka. Ponadto swoje stoisko na zewnątrz miał Wydział Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie w składzie: st. szer. Krzysztof Wierny i szer. Paweł Dec. 
 
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i dziękujemy uczestnikom za tak duże zaangażowanie.