Ostatni wtorek akcji “Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”, a jednocześnie Ogólnopolski Dzień Seniora spędziliśmy w Hajnówce. W spotkaniu w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wzięło udział 45 seniorów.

Przedstawicielem Policji obecnym na spotkaniu był asp. Ireneusz Maciuka, który uświadomił uczestników na temat zagrożeń czekających na nich na drogach. Odpowiedział on także na pytania uczestników. Wspólnie z ekspertem BRD Mariuszem Sztalem wyjaśnili kwestie związane m.in. z jazdą rowerem po chodniku.

Podczas warsztatów seniorzy mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i defibrylatora AED, co spotkało się z dużym zainteresowaniem z ich strony. Mariusz Sztal dokładnie omówił, jak prawidłowo wezwać pogotowie ratunkowe, a głos w tej sprawie zabrał również członek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce – pan Jarosław Trochimczyk.

Po części warsztatowej na uczestników czekał symulator jazdy, na którym mogli sprawdzić swój czas reakcji. Instruktor pokazał, jak poprawnie powinno się zapinać pasy w samochodzie i opowiedział o konsekwencjach ich braku. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej 5 seniorów przybyło do nas na rowerach. Wszystkie zostały doposażone w elementy odblaskowe, a także sprawdzone pod kątem technicznym. Dziękujemy za uczestnictwo i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.