W dniu 11.10 akcja „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” odbyła się w Gnieźnie. Z seniorami spotkaliśmy się w auli udostępnionej przez Instytut Kultury Europejskiej UAM przy ul. Józefa Kostrzewskiego. W wydarzeniu wzięło udział 65 seniorów, a 7 z nich przyjechało na rowerach.

W spotkaniu wziął udział Mirosław Nowicki – zastępca naczelnika WRD KPP w Gnieźnie. Rozmawiał on z uczestnikami o lokalnych problemach związanych z ruchem drogowym, takich jak zbyt krótkie światła na ul. Lednickiej na Winiarach czy niebezpieczne przejście dla pieszych przy ul. Poznańskiej i Kościuszki.   

Podczas wykładu seniorzy mieli możliwość przeszkolenia się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i AED. Spotkało się to z ich strony z dużym zainteresowaniem.   

W osobnym pomieszczeniu na uczestników czekał symulator jazdy, na którym można było sprawdzić swój czas reakcji, a Krzysztof Wójcik uczył seniorów, jak poprawnie zapiąć pas w samochodzie, tłumacząc, dlaczego jest to tak bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa.   

Partnerem projektu była Placówka Żandarmerii Wojskowej Powidz, z której szer. Marek Kazimierczak udostępnił seniorom „alkogogle” i „narkogogle”. Warsztaty spotkały się z zainteresowaniem lokalnych mediów. Byli z nami przedstawiciele Radia Poznań oraz Radia Plus.   

W zorganizowaniu wydarzenia pomogły Panie Koordynatorki z Klubu Seniora w Gnieźnie. Bardzo dziękujemy im za pomoc, a wszystkim za obecność. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.