Niedziela, 24.09, to kolejny dzień warsztatów „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. Mimo niesprzyjającej pogody na zajęcia dotarło 47 seniorów, a aż 10 z nich – mimo padającego deszczu – przyjechało na rowerach. Niedzielne spotkanie odbyło się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury przy ul. Wyszyńskiego 12. 
 
Na spotkaniu obecna była trzyosobowa reprezentacja Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie. Byli z nami asp. szt. Małgorzata Sanecka-Kuźniak, sierż. szt. Iwona Kmieć oraz asp. Małgorzata Dencikowska. Omówione zostały wypadki, do których doszło na terenie Głogowa Małopolskiego, a w których uczestniczyli seniorzy. Prowadzący przestrzegali przed łamaniem przepisów ruchu drogowego i zaznaczyli, jak ważne jest bycie widocznym na drogach, poruszając się rowerem lub pieszo. W czasie zajęć poruszono także tematy zmiany przepisów dotyczących pieszych, wpływu leków i alkoholu na percepcję oraz znaczenia regularnych badań lekarskich. Nie zabrakło informacji na temat niezbędnego wyposażenia rowerów. Wykład był prowadzony i moderowany przez eksperta BRD – Mariusza Sztala. 
 
Podczas drugiej części spotkania uczestnicy mogli sprawdzić swój wzrok, ciśnienie, saturację oraz poziom glikemii u ratownika medycznego Tomasza Micka. Zainteresowani mogli także pokonać specjalnie przygotowany slalom w „alkogoglach”, które pokazują obraz, jaki widzą osoby będące pod wpływem alkoholu. Do dyspozycji seniorów dostępny był także symulator jazdy, na którym mogli sprawdzić m.in. swój czas reakcji na potencjalne zagrożenia drogowe. 
 
Partnerem spotkania był Wydział Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie w składzie: chor. Grzegorz Ślęzak i plut. Mirosław Piekarski. Dziękujemy za udział w warsztatach i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.