Za nami kolejne spotkanie w ramach kampanii edukacyjnej: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. We wtorek 19.09 spotkaliśmy się z seniorami w Bychawie, a dokładniej w Bychawskim Centrum Kultury. 
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na sali zgromadziło się blisko 60 seniorów. Wśród uczestników były przedstawicielki Bychawskiego Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych, które – jak nazwa wskazuje – są bardzo aktywne i w tym samym dniu uczestniczyły w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Postanowiliśmy więc zaczekać na panie i rozpocząć warsztaty nieco później. 
 

Głównym prowadzącym był ekspert BRD – Mariusz Sztal, który zadbał o prawidłowy przebieg spotkania. Głosy ekspertów zasilili także asp. Emilia Kalisz oraz st. sierż.  Grzegorz Jaśkowski. Na zajęciach gościła również Renata Bielecka – sekretarz Lubelskiej Rady BRD oraz przedstawiciele żandarmerii wojskowej: chor. Bartłomiej Komsta oraz szer. Patryk Włodarczyk. 
 
Seniorzy obecni na spotkaniu wykazali się dużą aktywnością i chętnie uczestniczyli w dyskusji. Wzięli także udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantoma i AED. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.