Ostatnią sobotę października spędziliśmy w Brzegu. Z 36 seniorami spotkaliśmy się tam w Brzeskim Centrum Kultury przy ul. Piastowskiej 29. W organizacji wydarzenia pomogła Pani Marta Habrych, której bardzo dziękujemy za pomoc.  
   
Cel spotkania przedstawił ekspert BRD – Krzysztof Wójcik. Opowiedział on o warsztatach i o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przedstawił także przygotowany dla seniorów materiał. Następnie głos zabrała st. asp. Magdalena Bielecka z KPP w Brzegu, która odpowiedziała na liczne pytania mieszkańców Brzegu. Wątpliwości seniorów dotyczyły zarówno kwestii związanych z poruszaniem się pieszych i rowerzystów, jak i stosunków panujących pomiędzy wszystkimi grupami użytkowników dróg. Uczestnicy podkreślali, że normy dobrego zachowania na brzeskich drogach nie zawsze są przestrzegane.  
   
W spotkaniu uczestniczył także Sekretarz Opolskiej Rady BRD – Dominik Grabowski, który wręczył seniorom małe upominki i podziękował za przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach. Dzięki przygotowanym narzędziom mieszkańcy Brzegu mogli sprawdzić swój refleks, jakość widzenia i umiejętność rozpoznawania kolorów.  
   
22 seniorów, którzy przybyli na spotkanie rowerami, mogli oddać je pod opiekę naszego serwisanta, który sprawdził pojazdy pod kątem technicznym i doposażył je w brakujące elementy. Do dyspozycji naszych słuchaczy był również symulator jazdy.  
   
W spotkaniu uczestniczył także st. szer. Piotr Głogowski z Wydziału Żandarmerii Wojskowej z Wrocławia, który przygotował dla seniorów „alkogogle”. Dziękujemy za udział w spotkaniu i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.