Ostatni tydzień warsztatów z cyklu: „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” rozpoczęliśmy od warsztatów w Bielsku Podlaskim, gdzie na spotkanie przybyło 37 seniorów. 10 uczestników przyjechało rowerami, które zostały oddane pod opiekę naszego serwisanta. Sprawdził on stan techniczny pojazdów i wyposażył je w niezbędne elementy odblaskowe. Spotkanie odbyło się w Bielskim Domu Kultury. 
 
Uczestnicy aktywnie zaangażowali się w część wykładową prowadzoną przez eksperta BRD – Mariusza Sztala. Na warsztatach obecny był także podinsp. Leszek Krawiec – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, który opowiedział o zagrożeniach w ruchu drogowych, które spotykają seniorów. Wspomniał również o wypadkach śmiertelnych z udziałem seniorów na terenie powiatu bielskiego. Historie te wywarły duże wrażenie na seniorach, uświadamiając jednocześnie, że zagrożenia drogowe są wszędzie, a nie tylko w dużych miastach. 

Zainteresowaniem ze strony seniorów cieszyło się szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu i defibrylatora AED. Dla większości uczestników było to pierwsze szkolenie tego typu w życiu. 

Udział w warsztatach wzięli również przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej – kpr. Adam Marcinkiewicz oraz szer. Oliwier Zawistowski. Uczestnicy otrzymali od nich odblaski, dzięki którym mogą bezpiecznie poruszać się po drodze. 

Po warsztatach seniorzy mogli skorzystać z symulatora jazdy pod okiem instruktora, który uświadomił ich na temat zagrożeń w ruchu drogowym i pokazał, jak bezpiecznie jeździć samochodem. Dziękujemy za uczestnictwo i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.