Sławno: „Każdy z Państwa ma realny wpływ na bezpieczeństwo. Pamiętajcie o tym”

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie, w czwartek 13 czerwca 2019, mieliśmy przyjemność spotkać się z blisko 40 seniorami zainteresowanymi bezpieczeństwem drogowym w swojej okolicy. Aż 15 uczestników przyjechało do nas jednośladem. Dzięki temu na czas zajęć mogli zostawić swój pojazd w naszym warsztacie, a po zakończeniu spotkania odebrać go - sprawdzonego technicznie i doposażonego w elementy obowiązkowe.

Aspirant sztabowy Tomasz Kaczmarski opowiedział o niebezpiecznych miejscach w powiecie sławieńskim. Wyjaśnił przyczyny powstawania tam niebezpiecznych zdarzeń i dał rozwiązania, jak im skutecznie przeciwdziałać.

Panel bezpieczeństwa poprowadził ekspert ruchu drogowego Mariusz Sztal. Prezentował seniorom dedykowane akcji filmy i zachęcił do wspólnej dyskusji. Na koniec swojego wystąpienia przypomniał zebranym „Pamiętajcie Państwo – każdy z Was ma realny wpływ na bezpieczeństwo drogowe. Bądźcie bezpieczni i dawajcie dobry przykład innym”.

Szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej i Pieszej „NA SZLAKU” ze Sławna - za czynny udział w spotkaniu.

Galeria ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.