Rawicz -"Pamiętajmy, że ani pieszy ani rowerzysta nie mają szans w zderzeniu z pojazdem".

Spotkanie z cyklu „Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie” w Rawiczu odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka. Na miejsce przybyła liczna grupa seniorów–rowerzystów. Liczba jednośladów była niemalże równa ilości przybyłych gości.

Wstępem do spotkania było krótkie przedstawienie celów akcji edukacyjnej. Następnie głos zabrał starosta rawicki Pan Adam Sperzyński, który podziękował uczestnikom za tak liczne przybycie. Lokalną koordynacją wydarzenia w Rawiczu zajął się Pan Robert Kozal, Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym. Wielki ukłon dla obydwu Panów za szerokie rozpropagowanie spotkania.

Nie zabrakło na spotkaniu również przedstawicieli Policji. Pani asp. sztab. Beata Jarczyńska - Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu oraz Pan sierż. sztab. Arkadiusz Wróblewski z WRD KPP Rawicz opowiedzieli o zdarzeniach, w jakich przyszło im brać udział podczas obsługi wypadków drogowych. Dało się zauważyć, że ten autentyczny przekaz trafił do słuchaczy. Podsumowując swoją prelekcję policjanci podkreślili „Pamiętajmy - ani pieszy ani rowerzysta nie mają szans w zderzeniu z pojazdem".

Podobnie jak na początku spotkania, tak i po jego zakończeniu, uczestnicy wypełnili ankiety przygotowane przez organizatorów oraz otrzymali certyfikaty uczestnictwa w akcji. Znaczna część seniorów wzięła także udział w praktycznym sprawdzeniu ostrości widzenia i badaniu swojego refleksu.

Sprawozdanie ze spotkania dostępne na stronach Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatu Rawickiego.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

 

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.