Gniezno - omówienie niedogodności związanych z poruszaniem się po drogach w życiu codziennym - brak oznakowanych przejść dla pieszych, chodników.

Na spotkaniu z akcją Senior na drodze w Gnieźnie spotkaliśmy się w siedzibie Starostwa Powiatowego, gdzie w organizacji pomagali nam Dyrektor Wydziału Komunikacji Pan Wojciech Krawczyk i Jego Zastępca Pan Sławomir Macioł.

Po przywitaniu przez Pana Dyrektora przybyłych gości, głos zabrał Mariusz Sztal przedstawiając powody naszej wizyty, a także opowiedział o celach jakie chcemy osiągnąć podczas spotkania. Przybyli policjanci z KPP Gniezno. Aspirant Marek Giszczyński oraz aspirant sztabowy Krzysztof Sowa odpowiadali na liczne pytania seniorów - począwszy od kwestii związanych ze ścieżkami dla rowerów, poprzez pytania o dopuszczalne prędkości na drogach w Polsce, a skończywszy na problemach społecznych. Poruszali też problemy związane z infrastrukturą w zakresie brakujących chodników, brak oznakowanych przejść dla pieszych i innych niedogodnościach jakie spotykają im w codziennym życiu podczas poruszania się po drogach. Policjant odpowiadał szczegółowo na wszystkie pytania, nawet po zakończonym spotkaniu w rozmowach kuluarowych.

W dalszej części prelekcji Mariusz Sztal wciągał słuchaczy do dyskusji, a ci nie pozostawali dłużni zadając kolejne pytania. Było to wartościowe spotkanie. Przedstawiciele Starostwa obecni na sali na pewno też słuchali z uwagą głosu społeczności . Jesteśmy przekonani, że niektóre problemy da się rozwiązać szybko, jeżeli zostaną one jasno sprecyzowane.

Seniorzy gnieźnieńscy mogli skontrolować wzrok, refleks, a także otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Następnie przeszliśmy na plac przed Urzędem, gdzie przypomnieliśmy seniorom jak prawidłowo zapinać pasy, jak zabezpieczać przewożone przedmioty w kabinie kierowcy aby podczas zdarzenia drogowego nie narazić się na dodatkowe uszkodzenia ciała. I w tym mieście symulator dachowania spełnił swoją rolę, pokazując, że podczas wypadku bez pasów nasze szanse na przeżycie maleją.

Sprawozdanie zamieścił portal Moje Gniezno oraz Gniezno 24.com.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.