Ełk – „Prawo samo w sobie nas nie ochroni. To ludzie sami sobie pomogą, jeżeli będą stosowali to prawo i będą świadomymi uczestnikami ruchu drogowego”

Na spotkanie w Ełku Seniorzy zostali zaproszeni do sal I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

Spotkanie otworzył Wicestarosta Powiatu Ełckiego Pan Robert Stanisław Dawidowski. Po krótkim wstępie głos przekazał Mariuszowi Sztalowi. Została przedstawiona geneza spotkania i cele jakie to spotkanie miało wypełnić.

W kolejności głos zabierali: Podkomisarz Andrzej Szymialis - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Ełku oraz Aspirant Sztabowy Pan Grzegorz Skokowski - Asystent tego Wydziału. Panowie Policjanci mieli dużo pracy odpowiadając na liczne pytania i wątpliwości mieszkańców Powiatu. Pytania dotyczyły sfery pieszych, rowerzystów ale również stosunków panujących pomiędzy wszystkimi grupami użytkowników dróg. A z opisu mieszkańców przybyłych na spotkanie wynika, że nie zawsze normy dobrego zachowania są przestrzegane. Policjanci długo by mogli jeszcze odpowiadać Seniorom, jednak zostali wezwani do zdarzenia drogowego.

W dalszej części Mariusz Sztal prezentował przygotowany materiał i omawiał kolejne casusy. Na zakończenie spotkania uczestnicy zgodnie stwierdzili, że takie prelekcje są bardzo potrzebne.

Oczywiście stałe punkty spotkań z cyklu Senior na Drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie także zostały zrealizowane. Zatem Mieszkańcy Ełku mogli sprawdzić refleks, jakość widzenia i rozpoznawania kolorów. Osoby, które przybyły na rowerach mogły mieć pewność, że wrócą sprawdzonymi pod kątem technicznym pojazdami. Mariusz Sztal podsumował spotkanie stwierdzeniem, że Prawo samo w sobie nas nie ochroni. To ludzie sami sobie pomogą na drodze jeżeli będą stosowali to prawo i będą świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.