Starachowice - "Kara dla sprawcy wypadku będzie dla nas marnym pocieszeniem, jeżeli zdarzenie spowoduje nasze kalectwo lub śmierć. Uważajmy na drodze".

Spotkanie z cyklu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" w Starachowicach odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego, przy dużym zaangażowaniu Gospodarzy.

Spotkanie rozpoczął przy pełnej sali Mariusz Sztal, przedstawiając cele i założenia spotkania. Następnie przekazał głos Gospodarzowi Panu Wicestaroście Dariuszowi Dąbrowskiemu. Pan Wicestarosta podkreślił wagę bezpieczeństwa nie tylko Seniorów, do których adresowane było spotkanie, ale wszystkich mieszkańców Powiatu. Na spotkanie również zawitali Przedstawiciele Policji asp. Michał Zatorski z WRD KPP W Starachowicach oraz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Pan sierż. sztab. Paweł Kusiak. Panowie opowiedzieli o zdarzeniach jakie zanotowali w pamięci, a będących tragicznymi w skutkach wypadkami na terenie Powiatu. Podkreślili, że na ogół Seniorzy są ofiarami wypadków a nie sprawcami, tym bardziej powinni uważać na drodze.

Świetnie to podsumował Mariusz Sztal w swojej części prelekcji używając słów " Kara dla sprawcy wypadku będzie dla nas marnym pocieszeniem, jeżeli zdarzenie spowoduje nasze kalectwo lub śmierć. Uważajmy na drodze". Wielu Seniorów miało okazję i chęć do sprawdzenia swojego refleksu na mierniku czasu reakcji. Przy okazji spotkania mogli też samodzielnie sprawdzić swój wzrok.

Spotkanie trwało dłużej niż było to zaplanowane, ze względu na liczne pytania do Mariusza Sztala oraz długą kolejkę do weryfikacji refleksu. Było to kolejne udane spotkanie, pokazujące, że jest duże zainteresowanie tematem.

Sprawozdanie ze spotkania zamieścił portal starachowice.eu, spottedstarachowice.pl, starachowicka.pl oraz e-starachowice.pl.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.