Jędrzejów – „Chcielibyśmy, aby te odblaski wpłynęły na poprawę Państwa bezpieczeństwa. Nie chowajcie ich proszę do szuflady"

Spotkanie w Jędrzejowie zaplanowane zostało w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. 11 Listopada. Już przed godziną 9 nasz serwis był gotowy do przyjęcia rowerów uczestników, a ciastka, herbata i chłodna woda czekały na gości. Jeszcze przed rozpoczęciem warsztatów dostaliśmy informację, że ze względu na inne zajęcia w tym samym czasie, spora grupa seniorów nie będzie mogła przybyć na spotkanie. Jako, że celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego 60+ w powiecie jędrzejowskim, uznaliśmy, iż należy tak skoordynować działania, by wszystkie osoby zainteresowane mogły wziąć w niej udział.

Z pomocą Pani Grażyny Chabior, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pani Marii Kitlińskiej, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy zaplanowaliśmy tego dnia dodatkowe spotkanie z seniorami w siedzibie OPS. Tym samym w zajęciach edukacyjnych wzięło udział łącznie ponad 60 jędrzejowskich seniorów.

Oprócz filmów dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze, prezentowanych przez naszego eksperta oraz rozmów na temat lokalnych zagrożeń drogowych z policjantami ruchu drogowego, seniorzy otrzymali również opaski odblaskowe. „Chcielibyśmy, aby te odblaski wpłynęły na poprawę Państwa bezpieczeństwa. Nie chowajcie ich proszę do szuflady, tylko noście w widocznym miejscu” – apelowali Mariusz Sztal i podkomisarz Mariusz Bednarski.

Po zakończonych zajęciach seniorzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Każdy z nich miał możliwość sprawdzenia swojego refleksu przy pomocy miernika czasu reakcji, a także ostrości wzroku i umiejętności dostrzegania barw korzystając z tablic okulistycznych.

Relacje ze spotkania zamieściła również Telewizja Świętokrzyska.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

 

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.