Końskie – „Ludzie mają przeświadczenie, że na przejściu są bezpieczni”

Na spotkanie w budynku Starostwa przybyło wieku Seniorów. Sala wypełniała się jeszcze w trakcie spotkania i trzeba było organizować dodatkowe miejsca. Wprowadzenie do prelekcji dokonane przez Mariusza Sztala rozpoczęło spotkanie, po czym głos zabrali przedstawiciele Policji - podkom. Mariusz Bednarski z WRD KWP Kielce, który kilka godzin temu uczestniczył w spotkaniu w Jędrzejowie oraz asp. Łukasz Morka z WRD KPP Końskie. Panowie opowiedzieli o lokalnych zagrożeniach w ruchu drogowym, a następnie wysłuchali od zebranych, z jakimi problemami BRD mierzą się na co dzień koneccy seniorzy.

Policjanci zwrócili szczególną uwagę na korzystanie z wyznaczonych miejsc do przechodzenia przez jezdnię. Nawiązali tym samym do filmów prezentowanym seniorom. „Ludzie mają przeświadczenie, że na przejściu są bezpieczni” – mówili prelegenci. „Nie zawsze jednak tak jest. Część kierujących popełnia błędy nie zachowując szczególnej ostrożności i swoim zachowaniem doprowadza do krytycznych sytuacji. Pieszy w spotkaniu z pojazdem nigdy nie ma szans” – podsumowali.

Podobnie jak w Jędrzejowie, tak i w Końskich, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe oraz pamiątkowe certyfikaty. Mnóstwo osób korzystało z możliwości sprawdzenia ostrości swojego wzroku oraz czasu reakcji na zagrożenia. Ci, którzy przyjechali jednośladem, mogli odebrać swój sprawdzony technicznie pojazd z naszego rowerowego warsztatu.

Szczególne podziękowania należą się Pani Katarzynie Skibie - Kierownikowi Domu Dziennego Pobytu za logistyczną pomoc i utrzymanie wspaniałej atmosfery spotkania. Dziękujemy.

Sprawozdanie ze spotkania dostępne również na portalu konecki24.pl

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.