Bielsk Podlaski: „Jestem przy każdym śmiertelnym wypadku w naszym powiecie. Każdy z nich to dramat wielu osób. Mój także” – mówił komisarz Leszek Krawiec.

Z osobami 60+ w Bielsku Podlaskim spotkaliśmy się, we wtorek 18 czerwca, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na spotkanie z ekspertami BRD przybyło prawie 40 osób. Ci, którzy przyjechali rowerem, zostawiali swój jednoślad pod okiem naszego serwisanta i po warsztatach mogli go odebrać, wraz z uzupełnionym oświetleniem, nasmarowanym łańcuchem i informacjami na temat stanu technicznego pojazdu.

Jeden z modułów warsztatów, poświęcony lokalnym problemom BRD poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji – Pan komisarz Leszek Krawiec. „Jestem przy każdym śmiertelnym wypadku w naszym powiecie. Każdy z tych wypadków to dramat wielu osób. Także i mój” – mówił. „W zeszłym roku w powiecie bielskim w wyniku wypadków komunikacyjnych zginęło 6 seniorów. To jest o 6 osób za dużo” – dodał komisarz. Wskazywał przy tym miejsca najbardziej niebezpieczne, zwracał uwagę na rodzaj popełnianych błędów przez uczestników ruchu i dawał rady, jak nie stać się ofiarą wypadku drogowego.

Po części warsztatowej uczestnicy chętnie korzystali z możliwości sprawdzenia ostrości swojego wzroku, rozróżniania barw oraz czasu reakcji. Także w kuluarach nie słabły dyskusje dotyczące tematów bezpieczeństwa, a nasi eksperci chętnie dzielili się swoją wiedzą z bielskimi seniorami.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.