Kolbuszowa. „Kultura poruszania się po drodze jest aspektem bardzo ważnym w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego”

W środę 10 lipca gospodarzem warsztatów w Kolbuszowej było Starostwo Powiatowe. Dzięki sporej grupie uczestników odbyło się ciekawe spotkanie pokazujące zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki kolbuszowskiej Policji - podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza oraz mł. asp. Beata Chmielowiec. Uwidoczniła się dobra relacja pomiędzy policjantkami a pozostałymi uczestnikami spotkania. Obydwie strony miały ze sobą wcześniejsze kontakty podczas spotkań w ramach Uniwersytetu III Wieku, co pokazuje że Policja w Kolbuszowej angażuje się czynnie w profilaktykę bezpieczeństwa.

Tematem, który zdominował spotkanie były wzajemne relacje uczestników ruchu z różnych grup wiekowych. Panie policjantki apelowały o przychylne spojrzenie na aspekt współdzielenia drogi pomiędzy młodzieżą i pozostałymi uczestnikami ruchu, mówiąc: „Kultura poruszania się po drodze jest aspektem bardzo ważnym w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prosimy Państwa, by o tym zawsze pamiętać”.

Podczas trwania spotkania nasz serwisant sprawdził stan techniczny kilkunastu rowerów, na których przybyli uczestnicy. Te, w których brakowało elementów odblaskowych i świetlnych – zostały w nie doposażone.

Sprawozdanie ze spotkania dostępne na stronie powiatu.

Dziękujemy pracownikom Starostwa za wkład w przygotowanie wydarzenia.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.