Dębica. „Zależy nam na bezpieczeństwie seniorów w naszej okolicy, dlatego chętnie włączamy się w tę akcję”

W dniu 9 lipca w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się spotkanie w ramach akcji „Senior na Drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Spotkanie z mieszkańcami powiatu dębickiego uświetnili Wicestarosta Powiatu Adam Pieniążek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Dębicy - podinspektor Waldemar Mytkoś.

Spotkanie odbyło się przy aktywnym udziale mieszkańców. Padło wiele pytań związanych z poruszaniem się pieszych po miejscowych drogach, w oparciu o zdarzenia, które miały miejsce w roku ubiegłym. Sporym zainteresowaniem cieszyła się akcja sprawdzania stanu technicznego rowerów i doposażania ich w urządzenia oświetlające i odblaskowe.

Jak zwykle podczas spotkań z seniorami, dużą popularnością cieszył się symulator kontroli czasu reakcji, gdzie chętni sprawdzali swoje możliwości, mogąc jednocześnie ocenić swoje predyspozycje do bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Wielu z uczestników skorzystało z wiedzy ekspertów ruchu drogowego, rozmawiając z nimi już po zakończeniu spotkania na tematy dotyczące przepisów drogowych.

Duże podziękowania dla Pań z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zajmujących się Domem Seniora w Dębicy, które czynnie włączyły się w organizację spotkania. „Zależy nam na bezpieczeństwie seniorów w naszej okolicy, dlatego chętnie włączamy się w tę akcję” – mówiły.

Sprawozdanie ze spotkania dostępny na stronach powiatu.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.