Mielec. „Dobra kondycja po 60 roku życia jest bardzo ważna, także w aspekcie bezpieczeństwa na drodze”

Spotkanie z seniorami w Mielcu odbyło się w Samorządowym Centrum Kultury. Mariusz Sztal przeprowadził uczestników przez meandry zagadnień z zakresu poruszania się po drogach zarówno pojazdów, jak i pieszych. Prezentował filmy dedykowane akcji, w których zachowania seniora na drodze były nieprawidłowe. Na ich podstawie uwrażliwiał zebranych na najczęściej popełniane błędy przez ponad sześćdziesięcioletnich uczestników ruchu drogowego.

St. sierż. Ewelina Zięba z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu uświadamiała zebranych nt. niebezpieczeństw związanych z przejeżdżaniem rowerem przez przejścia dla pieszych czy też nierozważnej jazdy rowerem po chodniku. O tych aspektach wspominali sami mieleccy seniorzy, wskazując je jako niebezpieczeństwo potrącenia pieszego.

Standardem każdego spotkania stała się możliwość zbadania swojego czasu reakcji na zagrożenia czy też skorzystania z tablic stosowanych w badaniach okulistycznych. To wszystko, by móc odpowiedzieć sobie na pytanie „czy na pewno mój wzrok i refleks jest na właściwym poziomie?”

Działania profilaktyczne wsparł również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie przekazując wszystkim seniorom opaski odblaskowe, poprawiające widoczność pieszego, a tym samym jego bezpieczeństwo na drodze.

Główną atrakcją spotkania była wizyta dietetyka – Pani Agaty Anuszewskiej, reprezentującej Polskie Centra Dietetyczne oddział Mielec. W ramach realizowanego „Projektu Zdrowie”, każdy z uczestników spotkania miał możliwość wzięcia udziału

w kompleksowym badaniu tkanki tłuszczowej i wody w swoim organizmie. Na podstawie tego badania, każdy z seniorów otrzymał indywidualne wskazówki dietetyczne. „Dobra kondycja po 60 roku życia jest bardzo ważna…” – powtarzała seniorom Pani dietetyk – „…także w aspekcie bezpieczeństwa na drodze”.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.