Bełchatów- "Opaski odblaskowe prawie nic nie ważą, a mają dużą moc działania na nieoświetlonych drogach"

Spotkanie z cyklu Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie w Bełchatowie odbyło się w Centrum Kształcenia Praktycznego. Spotkanie krótkim wstępem rozpoczął główny prelegent Krzysztof Wójcik, po czym głos zabrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie Pan nadkomisarz Marcin Kucner. Opowiedział on przybyłym gościom o zagrożeniach jakie występują w powiecie bełchatowskim na drogach, którymi poruszają się piesi i rowerzyści. Wspomniał również o konieczności właściwego wyposażenia w elementy odblaskowe podczas poruszania się po zmroku nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w granicach miejskich aglomeracji, gdzie wielokrotnie te elementy ratują życie i zdrowie na słabo oświetlonych ulicach, czy też przejściach dla pieszych. 

W dalszej części Spotkania Krzysztof Wójcik omówił na przykładach z prezentacji, jak należy prawidłowo zachowywać się zarówno w obrębie przejść dla pieszych jak i poza nimi. W związku z tym, że większość przybyłych to piesi uczestnicy ruchu na tych aspektach prelegent skupił się w szczególności. Choć jak się później okazało w spotkaniu brał też udział były zawodowy kierowca, który chętnie dzielił się swoimi spostrzeżeniami. 

Na koniec spotkania uczestnicy oprócz pamiątkowych certyfikatów otrzymali odblaskowe opaski, z przesłaniem aby nosić je na co dzień. " Opaski odblaskowe prawie nic nie ważą, a mają dużą moc działania na nieoświetlonych drogach" - to podsumowanie Krzysztofa Wójcika najtrafniej opisało jak ważne jest bycie widocznym na drodze. W tym miejscu warto podkreślić duże zaangażowanie Pań Ewy Karasińskiej i Dareny Szrajer z miejscowego Domu Pomocy Społecznej w zaangażowanie w przeprowadzenie spotkania. 

Galeria ze spotkania dostępna tutaj.

 

 

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.