Pabianice - "To tutaj dzieją się wypadki, a nie gdzieś daleko w obcych miejscach"

Spotkanie „Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” w Pabianicach odbyło się w Centrum Seniora kierowanym przez Panią Katarzynę Cegiełkę. Kameralna salka musiała przyjąć ogrom seniorów.

Mariusz Sztal po krótkim wstępnie przekazał głos policjantom. A policjantów przybyło aż czworo. Główną prelekcję funkcjonariuszy - okraszoną przykładami z Pabianic - przeprowadził sierżant sztabowy Michał Łyszkowski z WRD KPP w Pabianicach. Pokazane zostało, że to tutaj dzieją się wypadki a nie gdzieś daleko w obcych miejscach. Wypowiedzi Pana Michała uzupełniła rzeczowo młodszy aspirant Aleksandra Białkowska – Profilaktyk społeczny z KPP Pabianice. Na sali było jeszcze dwóch Policjantów z Referatu Dzielnicowych sierż. sztab. Kacper Juraszczyk i młodszy aspirant Przemysław Rokuszewski., którzy odpowiadali bezpośrednio mieszkańcom w związku z ich lokalnymi problemami.

Wydarzenie było nagrywane przez miejscową Telewizję PROMOK Pabianice. Seniorzy z uwagą słuchali prelekcji, zadawali wiele pytań. Osoby, które pozostawiły rowery pod opieką serwisanta, mogły być pewne, że odjechały sprawnymi pojazdami. Seniorzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i skontrolowali swój wzrok i refleks.

Ale to nie wszystko. Przed budynkiem już czekały na przybyłych kolejne atrakcje. Każdy chętny mógł zobaczyć i poczuć jak ważne jest właściwe zapinanie pasów bezpieczeństwa. Bo podczas dachowania, to pasy ratują kierowcę i pasażerów przed przemieszczaniem się w pojeździe. Symulator dachowania zrobił na wszystkich wrażenie i uświadomił jak to wygląda przy takim zdarzeniu. Seniorzy zobaczyli również i usłyszeli, jak wybucha poduszka powietrzna. I przy tym Mariusz Sztal zaprezentował dlaczego musimy mieć zapięte pasy i co może się stać gdy tego nie zrobimy a poduszka eksploduje. Uczestnicy wyszli zadowoleni, z poszerzoną wiedzą i wizją jak działają pasy bezpieczeństwa i dlaczego trzeba je zapinać w pojeździe.

Relacja na stronie Telewizji PROMOK oraz stronie Centrum Seniora.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.