Łuków: „Aż 4 pieszych seniorów straciło życie w wypadkach w 2018 roku w powiecie łukowskim. Działajmy wspólnie, by piesi nie ginęli”

W środę, 19 czerwca, tuż przed świętem Bożego Ciała, spotkaliśmy się z seniorami w Łukowskim Ośrodku Kultury. Przybyło 40 seniorów, w tym 11 na rowerach. Nasz serwis sprawdził jednoślady pod kątem technicznym. Bezpłatnie doposażył rowery, w których brakowało obowiązkowego wyposażenia.

Panel bezpieczeństwa poprowadził ekspert BRD – Mariusz Sztal. Zaprezentował filmy specjalnie przygotowane dla seniorów, obrazujące pożądane i niepożądane zachowania w ruchu drogowym. Na ich podstawie rozmawiał z uczestnikami, uświadamiając im bliskość zagrożeń i dając wskazówki, jak skutecznie ich unikać.

Moduł dotyczący statystyk wypadkowości w powiecie łukowskim przedstawił mł. asp. Waldemar Komsta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. „Aż 4 pieszych seniorów straciło życie w wypadkach w 2018 roku w powiecie łukowskim. Działajmy wspólnie, by piesi nie ginęli”- apelował policjant. Prosił również uczestników, by informacje i wiedzę, którą pozyskali na zajęciach przekazywali dalej swoim znajomym, którzy nie mogli być na spotkaniu.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.