Puławy - "Musimy zrozumieć i zapamiętać, że jedna niewłaściwa decyzja na drodze może wpłynąć na życie nasze i naszych najbliższych"

Spotkanie z cyklu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" w budynku Starostwa Powiatowego w Puławach miało uroczysty charakter ze względu na ilość przybyłych Słuchaczy, a także z uwagi na fakt, że na prelekcję przybyły Pani Starosta Danuta Smaga, Pani Renata Bielecka - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, a także Pan Daniel Niezgoda -Przedstawiciel OSK Lipski, Szkoły Jazdy wpływającej bezpośrednio na bezpieczeństwo ruchu drogowego w Puławach, poprzez udział w wielu inicjatywach związanych z poprawą stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym terenie.

Po krótkim wstępie Mariusza Sztala głos zabrały kolejno. Pani Starosta, która podziękowała za tak liczne przybycie Seniorów a na koniec wykładu wręczyła osobiście pamiątkowe certyfikaty uczestnikom spotkania. Dyrektor WORDu, wraz z przybyłymi pracownicami wręczyły cenne upominki w postaci odblaskowych gadżetów poprawiających widoczność na drodze, ale największą niespodzianką były vouchery na udział w lekcji doskonalenia techniki jazdy na ODTJ w Lublinie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Daniel Niezgoda również poruszył tematy wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które znane mu są z codziennej pracy w OSK. Przedstawiciele Policji Pani podkomisarz Ewa Rejn - Kozak - Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Puławach oraz mł. asp. Michał Wiak z WRD KPP Puławy- włączyli się w prelekcję przedstawiając sytuacje z Ich codziennej pracy z jakimi stykają się na drogach. Wydarzenie było nagrywane przez Telewizję LPU Puławy oraz przez reportera Polskiego Radia oddziału w Lublinie.

Ale to nie koniec atrakcji jakie otrzymali przybyli Seniorzy. Przed budynkiem niezawodny jak zawsze Łukasz regulował i doposażał rowery, a mł. asp. Andrzej Żukowski z Wydziału Prewencji KPP Puławy wspomagany przez Panią Oficer Prasową dzielnie oznaczał rowery wszystkim chętnym rowerzystom. Spotkanie zakończyło się długo po wyznaczonym ramowym czasem a po minach uczestników oraz wypowiedziach na spotkaniu można wnioskować, że każdy wyszedł zadowolony i ze znacznie odświeżoną wiedzą w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach.

Relacja na stronie Polskiego Radia Lublin, stronie ipulawy.pl oraz TV Puławy.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.