Płońsk – inauguracja akcji 2019

Ogólnopolską akcję "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie" rozpoczęliśmy warsztatami w Płońsku 10 czerwca. Spotkanie poprowadzili podkomisarz Adam Maliński z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku oraz ekspert ruchu drogowego Mariusz Sztal.

Ostróda. „W upalne dni rowery zostawiamy w domu” – mówili seniorzy

W Ostródzie zostaliśmy przywitani gorąco zarówno przez seniorów, jak i przez pogodę, 11 czerwca 2019 roku. W spotkaniu z ekspertami wzięły udział 42 osoby, a mimo tego w naszym serwisie rowerowym nie było dużego ruchu. Wniosek jest prosty - ostródzcy seniorzy doskonale wiedzą, że upał nie służy aktywności fizycznej. 

Karuzy: „O bezpieczeństwie na pomorskich drogach trzeba rozmawiać” – mówili kartuscy seniorzy

Kartuską akcję „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” - zrealizowaliśmy w środę 12 czerwca. Z naszymi gośćmi spotkaliśmy się w nowoczesnej siedzibie Kartuskiego Centrum Kultury przy ul. Klasztornej. Odwiedziło nas 33 seniorów i zgodnie z zapowiedziami, dla wielu z nich nasze spotkanie było początkiem wakacyjnej podróży. Część uczestników warsztatów tuż po zakończeniu zajęć wyruszyła na wypoczynek.

Bytów: „Rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu. Niechronieni także przed zjawiskami atmosferycznymi – przypominaliśmy bytowskim seniorom”

Na spotkanie z ekspertami BRD w Bytowie w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, 13 czerwca, przybyło ponad 40 osób. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych, blisko połowa z nich przyjechała rowerem. 

Łapy: „Bezpieczeństwo drogowe mieszkańców Łap jest dla nas bardzo ważne. Dziękujemy, że zdecydowaliście się zrobić tę akcję właśnie tu”

Do sali Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach, w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku, przybyło blisko 60 seniorów, w tym połowa przyjechała na rowerach. To świetna frekwencja, pokazująca, że temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym seniorów nie jest tutaj traktowany po macoszemu.

Bielsk Podlaski: „Jestem przy każdym śmiertelnym wypadku w naszym powiecie. Każdy z nich to dramat wielu osób. Mój także” – mówił komisarz Leszek Krawiec.

Z osobami 60+ w Bielsku Podlaskim spotkaliśmy się, we wtorek 18 czerwca, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na spotkanie z ekspertami BRD przybyło prawie 40 osób. Ci, którzy przyjechali rowerem, zostawiali swój jednoślad pod okiem naszego serwisanta i po warsztatach mogli go odebrać, wraz z uzupełnionym oświetleniem, nasmarowanym łańcuchem i informacjami na temat stanu technicznego pojazdu.

Hajnówka: „Czas reakcji na zagrożenia wraz z wiekiem wydłuża się. Muszą Państwo mieć tego świadomość”

W Hajnówce, we wtorek 18 czerwca, mieliśmy okazję spotkać się z seniorami w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Rozmowy w tematyce bezpieczeństwa na podlaskich drogach poprowadził podkomisarz Daniel Urbański - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. 

Międzyrzec Podlaski: „Jazda rowerem jest w naszym mieście na porządku dziennym. Musimy jednak bardziej pamiętać o swoim bezpieczeństwie”

Inaugurację akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” w województwie lubelskim, rozpoczęliśmy od powiatu bialskiego. Dzięki gościnności Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim, mieliśmy sposobność spotkać się z tamtejszymi seniorami w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w środę 19 czerwca.

Łuków: „Aż 4 pieszych seniorów straciło życie w wypadkach w 2018 roku w powiecie łukowskim. Działajmy wspólnie, by piesi nie ginęli”

W środę, 19 czerwca, tuż przed świętem Bożego Ciała, spotkaliśmy się z seniorami w Łukowskim Ośrodku Kultury. Przybyło 40 seniorów, w tym 11 na rowerach. Nasz serwis sprawdził jednoślady pod kątem technicznym. Bezpłatnie doposażył rowery, w których brakowało obowiązkowego wyposażenia.

Płock. „Seniorzy w naszym mieście muszą czuć się bezpiecznie na drodze. Dbajmy o to nadal wspólnie”

W poniedziałek 24 czerwca spotkaliśmy się z płockimi uczestnikami akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” w Centrum Aktywności Seniora. Dzięki wsparciu partnerów lokalnych, w tym Pana Leszka Brzeskiego - Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. Rozwoju Ruchu Rowerowego, gościliśmy 45 seniorów, a ponad 20 z nich przyjechało do nas na rowerach.

Lipno. „Wnuczka chciała bym była bezpieczna. Dlatego namówiła mnie na udział w spotkaniu”

„W powiecie lipnowskim w województwie kujawsko-pomorskim wydarzyło się w 2018 roku 5 wypadków z udziałem osób pieszych w wieku 60+. Spośród tych wypadków, aż 3 miały miejsce w Lipnie. Zginęło w nich dwóch seniorów” – informował uczestników spotkania mł. asp. Damian Bednarski z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. „Każde ludzkie życie jest bezcenne. Dbajcie Państwo o swoje, by być w dobrej kondycji jak najdłużej i cieszyć się nim wspólnie z bliskimi” – dodał.

„Ciechocinek to miejscowość uzdrowiskowa. Chcielibyśmy więc razem z jej mieszkańcami uzdrowić bezpieczeństwo drogowe seniorów w powiecie aleksandrowskim”

Dzięki pomocy partnerów lokalnych mogliśmy zrealizować naszą akcję w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku 25 czerwca. Z blisko 40 seniorami mogliśmy porozmawiać na tematy bezpieczeństwa drogowego w ich miejscowości. Ci, którzy przyjechali rowerem, mogli później odebrać swój pojazd sprawdzony pod kątem technicznym i doposażony w obowiązkowe elementy bezpieczeństwa.

Inowrocław. „Wypadek, to splot często kilku przypadkowych zdarzeń. Wielu z nich możnaby uniknąć, przewidując zagrożenia zanim faktycznie wystąpią”

„Jeżdżę dużo rowerem, poruszam się po całym Inowrocławiu, załatwiam sprawy. Dla mnie bezpieczeństwo jest bardzo ważne.” – mówiła jedna z seniorek. Podobnie uważali pozostali uczestnicy spotkania w sali Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, którzy oddali swoje rowery pod opiekę naszego serwisanta.

Żnin. „Chcielibyśmy porozmawiać o bezpieczeństwie w naszym regionie. Zależy nam, by nie dochodziło tu do zdarzeń drogowych, w których giną ludzie”

W ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” spotkaliśmy się z mieszkańcami Żnina. Przedstawiciel żnińskiej Policji - aspirant sztabowa Edyta Gościńska przedstawiła uczestnikom spotkania ubiegłoroczne statystyki wypadkowości.

Świecie. „Czy o bezpieczeństwie na drodze rozmawiacie tylko w salach wykładowych, czy też potraficie z dobrym przesłaniem wyjść wprost do ludzi?”

Na spotkanie z seniorami w kujawsko-pomorskim Świeciu przyjechali st. sierż. Marcin Ignatowski z lokalnej Komendy Powiatowej Policji oraz Mariusz Sztal, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego z Warszawy. W rozmowach podczas spotkania, grupa seniorów pytała z uśmiechem naszych ekspertów: „Czy Panowie o bezpieczeństwie na drodze rozmawiacie tylko w salach wykładowych, czy też potraficie z dobrym przesłaniem wyjść wprost do ludzi?”.

Złotów. „Patrząc na Państwa, widzę dziś uśmiechnięte twarze. Niestety, wykonując swoje zadania służbowe spotykam także osoby, które tego uśmiechu długo nie zaznają”.

Pierwsze spotkanie w województwie wielkopolskim, w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” przeprowadziliśmy w Złotowie. Już na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania grupa seniorek podpytywała lokalnych policjantów w tematyce BRD oraz prosiła o zrobienie wspólnej fotografii.

Wałcz. "Piesi tracą życie na przejściach, ponieważ traktują pasy jako strefę w 100% bezpieczną. W rzeczywistości tak nie jest.”

W ramach akcji „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” spotkaliśmy się z seniorami z Wałcza. Jak pokazują ubiegłoroczne statystyki wypadkowości, w powiecie wałeckim wydarzyło się aż 10 wypadków z pieszymi powyżej 60 roku życia, w których zginęło dwóch seniorów, a ośmiu zostało rannych. 

Stargard. „Brak współpracy pomiędzy uczestnikami ruchu, niezrozumiała chęć drogowej rywalizacji czy też wręcz działania zmierzające do konfrontacji – to także przyczyny powstawania wypadków drogowych. "

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji akcji „Senior na drodze…” w Kołobrzegu, tak teraz w Stargardzie, współprowadzącymi spotkanie z seniorami byli podkomisarz Mateusz Mićko z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Mariusz Sztal – ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego z Warszawy. O lokalnych problemach bezpieczeństwa ruchu drogowego informował seniorów komisarz Łukasz Famulski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Gryfice. "Wiemy, że na drogach nie zawsze jest bezpiecznie, a jednak, mimo tej świadomości często nie zachowujemy właściwej ostrożności”.

Także do Gryfic udało nam się zaprosić Filipa Gregę – laureata nagrody stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego – dla osoby, która w szczególny sposób przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Dębica. „Zależy nam na bezpieczeństwie seniorów w naszej okolicy, dlatego chętnie włączamy się w tę akcję”

W dniu 9 lipca w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się spotkanie w ramach akcji „Senior na Drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Spotkanie z mieszkańcami powiatu dębickiego uświetnili Wicestarosta Powiatu Adam Pieniążek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Dębicy - podinspektor Waldemar Mytkoś.

Mielec. „Dobra kondycja po 60 roku życia jest bardzo ważna, także w aspekcie bezpieczeństwa na drodze”

Spotkanie z seniorami w Mielcu odbyło się w Samorządowym Centrum Kultury. Mariusz Sztal przeprowadził uczestników przez meandry zagadnień z zakresu poruszania się po drogach zarówno pojazdów, jak i pieszych. Prezentował filmy dedykowane akcji, w których zachowania seniora na drodze były nieprawidłowe. Na ich podstawie uwrażliwiał zebranych na najczęściej popełniane błędy przez ponad sześćdziesięcioletnich uczestników ruchu drogowego.

Limanowa. „Życia i zdrowia nikt nam nie zwróci"

W dniu 15 lipca w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z cyklu „Senior na Drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie”. Już przed godziną 15:00 salę wypełnili mieszkańcy nie tylko Limanowej, ale i sąsiednich miejscowości.

Myślenice. „38 wypadków w ostatnim roku z udziałem osób powyżej sześćdziesiątego roku życia…”

Według statystyk Policji 38 wypadków z udziałem osób powyżej sześćdziesiątego roku życia wydarzyło się w ubiegłym roku w powiecie myślenickim. To jedna z głównych przyczyn naszego dzisiejszego spotkania w Myślenicach – podkreślali Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji st. sierż. Dawid Wietrzyk i specjalista ds Ruchu Drogowego st. asp. Adam Biela. 

Skawina - „Wspólnie budujemy nasze bezpieczeństwo na drodze”

Spotkanie w Skawinie rozpoczęło się od wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pana Norberta Rzepisko. Pan Burmistrz podziękował seniorom za przybycie na spotkanie i zainteresowanie tematem. Wskazał na zasadność organizowania prelekcji i spotkań, których celem jest zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców Skawiny.

Zawiercie - „Pieszy może być bezpieczny na przejściu dla pieszych, jeżeli relacja pomiędzy nim a kierującym będzie prawidłowa z obu stron”

Spotkanie w Zawierciu miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury im. Adama Mickiewicza. Przybyła Grupa Seniorów miała okazję porozmawiać z prowadzącym spotkanie - ekspertem BRD - Mariuszem Sztalem oraz Policjantami z dwóch jednostek Policji.

Ostrów Mazowiecka - „Chrońmy siebie i swoich bliskich na drodze rozwagą. Samo przestrzeganie przepisów to za mało"

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowało wspaniałe miejsce na spotkanie w swojej siedzibie. Nie sposób pominąć zaangażowania w organizację  Kierownika Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Pana Józefa Marka Jastrzębskiego  oraz Pani Mileny Wareckiej – Inspektora Biura BiSO. 

Olecko – „Takie spotkania jak dzisiejsze, są kluczem do edukowania Uczestników Ruchu Drogowego”

Takie spotkania jak dzisiejsze, są kluczem do edukowania Uczestników Ruchu Drogowego. Tymi słowami Starosta Powiatu Oleckiego Pan Marian Świerszcz oraz Mariusz Sztal i powitali seniorów przybyłych na prelekcję z cyklu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie".

Pionki – „Należy przewidywać potencjalne zagrożenia aby nie dochodziło tu do zdarzeń drogowych, w których giną ludzie ”

Podwyższone statystyki wypadkowości osób 60+ z 2018 roku spowodowały, że spotkanie w dniu 29 lipca br. zostało zorganizowane w Pionkach. Problem seniorów w powiecie radomskim szczególnie dotyczy seniorów kierujących autami. Uczestniczyli oni bowiem w aż 39 wypadkach, gdzie 4 osoby zginęły, a 16 kierujących zostało rannych.

Puławy - "Musimy zrozumieć i zapamiętać, że jedna niewłaściwa decyzja na drodze może wpłynąć na życie nasze i naszych najbliższych"

Spotkanie z cyklu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" w budynku Starostwa Powiatowego w Puławach miało uroczysty charakter ze względu na ilość przybyłych Słuchaczy, a także z uwagi na fakt, że na prelekcję przybyły Pani Starosta Danuta Smaga, Pani Renata Bielecka - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, a także Pan Daniel Niezgoda - Przedstawiciel OSK Lipski, Szkoły Jazdy wpływającej bezpośrednio na bezpieczeństwo ruchu drogowego w Puławach, poprzez udział w wielu inicjatywach związanych z poprawą stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym terenie.

Lubartów – „Mały krok do dużej zmiany”

"Mały krok do dużej zmiany" - to cytat zapożyczony z plakatu Projektu Zdrowie, którego przedstawicielki były obecne na dzisiejszym spotkaniu. Ale ten cytat to świetne odniesienie do dzisiejszej tematyki warsztatów z cyklu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie". 

Jędrzejów – „Chcielibyśmy, aby te odblaski wpłynęły na poprawę Państwa bezpieczeństwa. Nie chowajcie ich proszę do szuflady"

Spotkanie w Jędrzejowie zaplanowane zostało w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. 11 Listopada. Już przed godziną 9 nasz serwis był gotowy do przyjęcia rowerów uczestników, a ciastka, herbata i chłodna woda czekały na gości.

Oborniki Śląskie – „Bezpieczeństwo na obornickich drogach zależy od nas wszystkich. Starajmy się, jako seniorzy dawać zawsze dobry przykład”

We wtorek 6 sierpnia spotkaliśmy się z seniorami w Obornickim Centrum Kultury. Większość z nich przyjechała rowerami, które pozostawiali naszemu serwisantowi. Podczas gdy seniorzy byli na zajęciach w Centrum Kultury, nasz technik sprawdzał, regulował i doposażał ich jednoślady.

Lubin – „Upewnijmy się dwa razy, zanim podejmiemy decyzję na drodze. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a gdy pojawi się błąd, może zamienić się w nieszczęście”

Na spotkanie z lubińskimi seniorami przybyli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie - asp. sztab. Sylwia Serafin oraz asp. sztab. Andrzej Kuśmierczyk. Po krótkim przywitaniu gości głos zabrał przedstawiciel Policji.

Szklarska Poręba – „W turystycznych miejscowościach nie tylko turyści uczestniczą w wypadkach drogowych”

Akcja "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie" wzbudziła zainteresowanie mieszkańców tego malowniczego miasteczka. Panuje tu niezwykle duży ruch, zarówno pieszych jak i pojazdów, a co za tym idzie zagrożenie wśród niechronionych uczestników ruchu jest duże. 

Sobótka - "Zwróćmy uwagę, że wypadek, to nie jest wyłącznie cierpienie poszkodowanego, ale też bliskich tej osoby. Pamiętajmy, że w domu czekają na nas dzieci, wnuki".

Spotkanie seniorów w ramach programu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" odbyło się w budynku Urzędu Gminy. Spotkanie swoim przemówieniem rozpoczął Burmistrz Sobótki - Mirosław Jarosz, który przywitał uczestników spotkania i opowiedział w szerszym kontekście o atrakcjach jakie czekają uczestników.

Kędzierzyn - Koźle

Spotkanie z cyklu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" odbyło się w budynku Starostwa. Dzięki pomocy Pani Sekretarz Powiatu Doroty Zasłonki sala zaczęła się zapełniać już przed godz. 9:00.

Prudnik - "Jeżeli podczas badania wzroku okazuje się, że nie widzicie Państwo tych cyfr, może się okazać, że na drodze też nie zauważycie ważnego szczegółu".

Spotkanie odbyło się w Budynku Starostwa Powiatowego. Wydarzenie "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" otworzył Starosta Prudnicki - Pan Radosław Roszkowski. Podziękował on za przybycie Uczestnikom i Gościom. 

Bełchatów- "Opaski odblaskowe prawie nic nie ważą, a mają dużą moc działania na nieoświetlonych drogach"

Spotkanie z cyklu Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie w Bełchatowie odbyło się w Centrum Kształcenia Praktycznego. Spotkanie krótkim wstępem rozpoczął główny prelegent Krzysztof Wójcik, po czym głos zabrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie Pan nadkomisarz Marcin Kucner.

Będzin - sprawność psychofizyczna seniorów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Spotkanie z cyklu "Senior na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie" odbyło się w budynku Starostwa, gdzie seniorów powitali nas Pan Artur Wyra - Główny Specjalista w Wydziale Polityki Społecznej i Pani Kinga Rębacz z tego samego wydziału. Samo spotkanie rozpoczął Starosta Będziński Pan Sebastian Szaleniec.

Cieszyn - jak należy postępować na drodze, aby uniknąć zdarzeń drogowych wpływających na zdrowie i życie uczestników ruchu.

Z seniorami w Cieszynie spotkaliśmy się w Cieszyńskim Domu Kultury "Dom Narodowy". Zanim spotkanie się rozpoczęło, przedstawicielka Radia Bielsko przeprowadziła rozmowy z Krzysztofem Wójcikiem i podkomisarz Marzeną Szwed, która przybyła na spotkanie z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zgierz - omówienie najczęstszych błędów popełnianych przez pieszych, rowerzystów i kierujących samochodami.

Dzięki uprzejmości osób zarządzających Dziennym Domem „Senior Wigor” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgierzu: Paniom Ewie Lesiak – Dyrektor MOPS Zgierz i Magdalenie Wojciechowskiej – Kierowniczce Domu „Senior Wigor” spotkanie z cyklu „Senior na drodze- Pamiętaj o bezpieczeństwie” odbyło się właśnie w tym miejscu.

Gniezno - omówienie niedogodności związanych z poruszaniem się po drogach w życiu codziennym - brak oznakowanych przejść dla pieszych, chodników.

Na spotkaniu z akcją Senior na drodze w Gnieźnie spotkaliśmy się w siedzibie Starostwa Powiatowego, gdzie w organizacji pomagali nam Dyrektor Wydziału Komunikacji Pan Wojciech Krawczyk i Jego Zastępca Pan Sławomir Macioł.

Pniewy - "Rowerzyści na drodze mają swoje prawa, ale i obowiązki"

W dniu 29.08.2019 w Pniewach w Dziennym Domu Seniora odbyło się spotkanie z cyklu „Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Dzięki Kierownictwu Ośrodka Paniom Bernadetcie Markiewicz i Halinie Szabowskiej - Lisek, spotkanie przebiegło w miłej, wręcz domowej atmosferze. Seniorzy na długo przed spotkaniem stawili się w Domu Seniora i spotkanie odbyło się punktualnie. Rozpoczęła je Zastępca Kierownika Pani Halina Szabowska – Lisek witając przybyłych gości: Andrzeja Grzeszczyka – Członka Zarządu Powiatu Szamotulskiego  i Panią Annę Fliger  - Kierownik Referatu i Promocji oraz Pana Adama Woropaja- Kierownika Oddziału Ruchu Drogowego Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Podczas gdy Mariusz Sztal omawiał poszczególne kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów, Kierownik Adam Woropaja przekazywał seniorom kodeksy kieszonkowe dla rowerzystów w czasie omawiania praw i obowiązków tych uczestników ruchu. Gdy była mowa o pieszych Kierownik tym razem rozdawał elementy odblaskowe. Również przedstawicielki Starostwa już przed wejściem wyposażyły każdego uczestnika spotkania w kamizelki odblaskowe i worki odblaskowe poprawiające widoczność na drodze. Jak widać akcja pod względem rozdanych prezentów poprawiające bezpieczeństwo uczestników ruchu była udana.

Z ramienia Policji mł. asp. Katarzyna Krawczyk z KPP Szamotuły przedstawiła zagrożenia i zdarzenia z powiatu szamotulskiego. Niestety Pani aspirant musiała nas opuścić przed zakończeniem spotkania, gdyż została wezwana do wypadku z udziałem pieszego. Tak więc uczestnicy mogli sami zobaczyć, że wypadki są tu i teraz a nie gdzieś daleko i nas nie dotyczą.

Spotkanie zakończyło się tradycyjnie badaniem wzroku i refleksu - chętnych do tych kontroli było dużo. A przed budynkiem seniorzy odebrali rowery doposażone w oświetlenie i dzwonki. Chętni zaś mogli zobaczyć jak działa poduszka powietrzna i jak potrzebne są pasy. W tym upewniła ich możliwość skorzystania z symulatora dachowania.

Sprawozdanie zamieścił również strona Powiatu Pniewskiego. oraz Gminy Pniewy.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

Miedzyrzec - "Zapinanie pasów bezpieczeństwa to konieczność, bez względu które miejsce w samochodzie zajmujemy."

Spotkanie „Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” w Międzyrzeczu odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji.

Zostaliśmy przywitani przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Sławomira Gorącego oraz Panią st. asp. Justynę Łętowską Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji.

Ilość seniorów przybyłych na spotkanie przekroczyła oczekiwania wszystkich. Starania Pani Starosty Agnieszki Olender i Wicestarosty Zofii Plewy w zakresie akcji informacyjnej oraz miejscowe powiadamianie przez Panią Justynę zaowocowały pełną salą. Ilość rowerów (ponad 40 sztuk) dała mnóstwo pracy ale i frajdy naszemu technikowi.

Z ramienia Policji w prelekcji Mariusza Sztala wspierała asp. Małgorzata Kwiatkowska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Gorzów. Samo spotkanie rozpoczęła Pani Starosta dziękując za tak liczne przybycie. Spotkania przyniosło wiele pytań od seniorów na które skrupulatnie odpowiadał Mariusz. Pytania padały też do przedstawicielki Policji. Pani Małgorzata również miała okazję opowiedzieć uczestnikom o zdarzeniach z terenów Międzyrzecza.

Seniorzy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji jak badanie wzroku, sprawdzeniu refleksu na mierniku czasu reakcji. Duże wrażenie zrobił też symulator dachowania czy wybuch poduszki powietrznej. Te pokazy rozbudziły kolejne dyskusje, ale mamy nadzieję, że niedowiarków przekonaliśmy do zapinania pasów bezpieczeństwa, bez względu które miejsce w samochodzie zajmują.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

Podkategorie

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.