Łódź – 30 lipca 2018

W Łodzi oraz Kutnie, odpowiednio 30 i 31 lipca br. w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” odbyły się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jeszcze w tym tygodniu spotkania w kolejnym województwie – kujawsko-pomorskim, a tu w Bydgoszczy, Toruniu i Płocku.

Kutno – 31 lipca 2018

W Łodzi oraz Kutnie, odpowiednio 30 i 31 lipca br. w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” odbyły się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jeszcze w tym tygodniu spotkania w kolejnym województwie – kujawsko-pomorskim, a tu w Bydgoszczy, Toruniu i Płocku.

To dobry czas na taką akcję

Bydgoszcz, 1 sierpnia 2018 r., Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury - odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady BRD, przy współudziale Policji pt. „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny”.

Uniwersalne problemy seniorów 60+

2 sierpnia 2018 r. - zgodnie z harmonogramem akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” - odbyło się kolejne tzw. spotkanie warsztatowe. Przypomnijmy organizatorami akcji jest Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przy współudziale Policji. Partnerzy lokalni: „Kamienica Inicjatyw” oraz „Dom Harcerza”.

Jak unikać zagrożeń w ruchu drogowym

3. sierpnia 2018 r., Płock. W ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” odbyło się spotkanie warsztatowe, zorganizowane w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej z siedzibą w Płocku pl. Dąbrowskiego nr 2.

Mówili o bezpieczeństwie na drodze

6. sierpnia 2018 r., Łomży. W ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” odbyło się spotkanie warsztatowe, zorganizowane w Łomży w Domu Pastora przy ul. Krzywe Koło 1.

Było ciekawie i fachowo

7. sierpnia 2018 r., Białymstoku. Trwa ogólnopolska akcja pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, organizowana z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policji. Czynny udział wzięli partnerzy lokalni: Urząd Miejski w Białymstoku oraz miejskie Centrum Aktywności Społecznej – za co należą się im słowa podziękowania.

Seniorzy chcieli wiedzieć więcej

14. sierpnia 2018 r., Kielce. W Domu Seniora w Kielcach przy ul. Tujowej 2 odbyły się warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

Cel akcji zrealizowany

21. sierpnia 2018 r., Stalowa Wola. W obiekcie nazywanym „Dmowskiego 11 - Twoje Miejsce Spotkań” odbyły się zajęcia warsztatowe zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

O bezpieczeństwie na drodze warto rozmawiać szczególnie podczas wakacji

Zamojską akcję „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” - 23 sierpnia 2018 r. - zrealizowaliśmy w Fortecznym Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej, tuż obok znanej restauracji „Luneta”. Znaczne oddalenie budynku fortu od głównych ulic Zamościa niepokoiło nas i zastanawiało – czy seniorzy dotrą?

Będąc w dobrej formie, będziemy bezpieczniejsi na drodze – mówili seniorzy w Lublinie

W ramach lubelskiej akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, która odbyła się 24 sierpnia 2018 roku, niespodzianką było zaproszenie skierowane przez Pana Krzysztofa Babisza – Sekretarza Wojewódzkiej Rady BRD i jednocześnie dyrektora ośrodka egzaminowania z Lublina do udziału w bezpłatnych warsztatach doskonalenia techniki jazdy dla lubelskich seniorów kierujących pojazdami.

Mamy kilka lokalnych problemów BRD. Spróbujecie nam pomóc?

Mamy kilka lokalnych problemów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Spróbujecie nam pomóc? – pytali nas łódzcy seniorzy podczas akcji realizowanej w Regionalnym Centrum Polityki Społecznej przy ul. Snycerskiej, 3 września 2018.
W spotkaniu z lokalnymi policjantami i ekspertami BRD w Łodzi, wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Część z nich przyjechała, aż z odległego Bełchatowa.

101 uczestników – rekordowa frekwencja podczas akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”

We wtorek 4 września gościliśmy w Ostrowie Wielkopolskim w dawnym domu nauczyciela, a obecnie w „nklubie – sztuka i edukacja”. Liczba uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu Pana Józefa Kozana z Miejskiej Rady Seniorów udało się zaprosić aż 101 uczestników. Ponad połowa z nich przyjechała do nas na rowerze, w związku z czym nasz serwisant miał pełne ręce roboty.

Zwiedzanie wyjątkowych miejsc Stadionu Śląskiego – wyjątkowa atrakcja dla seniorów

Stadion Śląski – jeden z najnowocześniejszych obiektów lekkoatletycznych Europy był w środę
5 września gospodarzem akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Gościliśmy wielu śląskich seniorów, a kilkuosobowa grupa uczestników przyjechała specjalnie na spotkanie aż z Cieszyna, z tamtejszego Klubu Seniora.

To miejsce ma zawsze dla nas mnóstwo niespodzianek – mówili stali bywalcy Centrum „Senior” w Opolu

Centrum Informacyjno – Edukacyjne „Senior” w Opolu, to miejsce skupiające opolskich seniorów.

W czwartek 6 września zostaliśmy zaproszeni tam z akcją „Senior na drodze…” kierowaną do rowerzystów i pieszych. Na wydarzenie przybyło ponad 40 seniorów z czego aż 35 na rowerach.

Bilet do kina i wycieczka kajakowa – dodatkowe atrakcje dla nyskich seniorów

Dzięki uprzejmości Dziennego Domu Pobytu w Nysie mieliśmy przyjemność spotkać się, 7 września, z lokalnymi seniorami i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Podczas gdy ekspert ruchu drogowego omawiał zagrożenia czyhające na pieszych i rowerzystów 60+, nasz serwisant dokonał sprawdzenia stanu technicznego kilkudziesięciu rowerów.

„Jestem stąd, znam lokalne zagrożenia BRD i chętnie o nich porozmawiam” – mówił Filip Grega, laureat głównej nagrody stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

13 września spotkaliśmy się ze szczecińskimi seniorami w Domu Kultury „Słowianin”. Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo, bowiem tutaj właśnie organizowane są „Inspirujące Wtorki w Centrum Seniora” dla mieszkańców Szczecina.

„W Poznaniu dbamy kompleksowo o bezpieczeństwo seniorów” – mówili przedstawiciele Urzędu Miasta, lokalni partnerzy akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”

Na dziedzińcu poznańskiego ratusza, 14 września, ustawiliśmy trzy stanowiska dedykowane seniorom. Oprócz naszego namiotu, pod którym zlokalizowaliśmy serwis rowerowy, miejska Policja uruchomiła punkt znakowania rowerów, a Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa zorganizował punkt informacyjny. Tam właśnie seniorzy mogli otrzymać informatory o zagrożeniach, czyli tzw. „laurki od wnuczka”, poznańskie przewodniki dla seniorów czy „Pudełka Życia”, z informacją dla służb medycznych o przyjmowanych przez seniora lekach.

„Pamiętajcie Państwo - każdy z Was ma realny wpływ na bezpieczeństwo drogowe”

W gościnnych progach Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Ferdynanda Focha, 19 września 2018 roku, mieliśmy możliwość spotkać się z siedemdziesięcioma częstochowskimi seniorami. Aż trzydziestu z nich przyjechało na rowerach. Zanim rozpoczęliśmy część wykładową, rozmawialiśmy z seniorami na tematy lokalnych problemów BRD w foyer Urzędu.

„Lokalne problemy z infrastrukturą rowerową zostaną sprawnie rozwiązane” – zapewniał seniorów Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Nowym Sączu

Centrum Sądeckiego Seniora to miejsce lubiane przez nowosądeckich mieszkańców. To tutaj nasi lokalni partnerzy przygotowali dla seniorów dwudniowy cykl imprez tematycznych. Wśród nich spektakl słowno-muzyczny „Z literaturą, poezją i pieśnią w 100-lecie Niepodległej Polski” w wykonaniu Seniorów z Centrum Edukacji Międzykulturowej w Nowym Sączu oraz zwiedzanie małopolskiej stacji uzdatniania wody. Głównym czwartkowym wydarzeniem była jednak nasza akcja „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

„Poprawa bezpieczeństwa seniorów na drodze, to jedno z priorytetowych działań Ministerstwa Infrastruktury” – mówił Łukasz Smółka, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury

W piątek 21 września przyjechaliśmy z akcją „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” do Krakowa. Partnerem lokalnym naszego wydarzenia było Radio Kraków. To właśnie w jego siedzibie zrealizowaliśmy część wykładową dla krakowskich seniorów.

„Jako niechronieni uczestnicy ruchu, zawsze jesteście Państwo na przegranej pozycji w starciu z samochodem” – przypominał żagańskim seniorom nadkomisarz Artur Chorąży.

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Żaganiu spotkaliśmy się, 26 września, z lokalnymi seniorami w Pałacyku przy ul. Jana Pawła II. Jako że temperatura nie przekraczała 5 stopni, przybyłych gości powitaliśmy gorącą kawą i herbatą.

„Jesteśmy czynnymi rowerzystami, więc problemy z infrastrukturą rowerową są w naszym bezpośrednim zainteresowaniu” – mówili przedstawiciele Urzędu Miasta Legnica.

Na zaproszenie Urzędu Miasta Legnicy, 27 września 2018 roku, zawitaliśmy z naszą akcją na Dolny Śląsk. Na wstępie mieliśmy okazję porozmawiać w kameralnym gronie osób czynnie zaangażowanych w bezpieczeństwo drogowe miasta, o problemach z infrastrukturą rowerową. Nasz ekspert mówił między innymi o potrzebie ustandaryzowania dróg rowerowych, tak by stały się one bezpiecznym miejscem dla kierujących jednośladami.

„Cieszę się, że przy tak ważnej akcji pomyślano także o seniorach z wadami słuchu” – mówiła Monika Folwarczny, biegły tłumacz języka migowego i Prezes Fundacji „PL”

W ostatni piątek września, 28 września 2018 r., mieliśmy przyjemność przeprowadzić naszą akcję dla wrocławskich pieszych i rowerzystów 60+. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Tratwa” skorzystaliśmy z siedziby Pracowni Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia” i zaprosiliśmy seniorów właśnie tutaj.

„Część z nas była uczestnikami przykrych wydarzeń na drodze. Chcielibyśmy ostrzec więc innych” – podczas akcji „Senior na drodze…” mówili radomscy seniorzy.

1 października, w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych zrealizowaliśmy naszą akcję w Radomiu. Do sali konferencyjnej Urzędu Miasta zawitało kilkudziesięciu seniorów. Wielu z nich dzieliło się z nami przykrymi wydarzeniami na drodze, których byli uczestnikami. Nasz ekspert ruchu drogowego prezentował filmy dedykowane akcji. Nie musiał zachęcać zebranych do żywej dyskusji o zagrożeniach na drodze.

„Opowiem Państwu o prawdziwych zagrożeniach dla zdrowia i życia seniorów i pokażę, jak skutecznie im przeciwdziałać” – mówił Marcin Borkowski, Mistrz Europy w Ratownictwie Medycznym.

We wtorek 2 października przyjechaliśmy z naszą akcją do stolicy. Dzięki gościnności Urzędu Dzielnicy Ursynów, mieliśmy możliwość zaprosić stołecznych seniorów do przestronnej sali konferencyjnej. Blisko 60 uczestników przyjechało do nas nie tylko z Ursynowa, ale również z innych dzielnic Warszawy. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Rafał Grodzicki i Robert Zawadka. W ramach działań dla bezpieczeństwa drogowego, przekazali uczestnikom spotkania zestawy elementów odblaskowych.

„Centrum Aktywności Seniora to miejsce, w którym zawsze czujemy się dowartościowani” – mówili gdyńscy seniorzy podczas akcji „Senior na drodze”

W poniedziałek 15 października spotkaliśmy się z pieszymi i rowerzystami 60+ w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. To miejsce szczególne, organizujące spotkania seniorów ze znanymi i ciekawymi ludźmi. Było nam bardzo miło, że nasi goście tak właśnie nas traktowali i merytorycznie przygotowali się do zajęć. „W tym miejscu zawsze czujemy się dowartościowani” – mówili.

„Najczęstszą przyczyną powstawania wypadków drogowych jest po prostu błąd człowieka” – uświadamiał gdańskich seniorów Filip Grega

„Najczęstszą przyczyną powstawania wypadków drogowych jest po prostu błąd człowieka” – uświadamiał gdańskich seniorów Filip Grega, laureat prestiżowej nagrody stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, dla osoby szczególnie przyczyniającej się do poprawy BRD w Polsce.

„Cieszę się, że podczas tak ważnej akcji edukacyjnej dla seniorów, mogę porozmawiać z Państwem także o innych lokalnych zagrożeniach” – mówił asp. sztab. Witold Kaczmarek

„Cieszę się, że podczas tak ważnej akcji edukacyjnej dla seniorów, mogę porozmawiać z Państwem także o innych lokalnych zagrożeniach” – mówił asp. sztab. Witold Kaczmarek z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.