Kolejne spotkanie z cyklu Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie.

Prowadzący spotkanie – Mariusz Sztal oraz mł. aspirant Zbigniew Kaźmierczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie opowiedzieli o statystykach wypadków w Powiecie w roku minionym jak i obecnym oraz omówili konkretne przykłady zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Mariusz Sztal opowiedział jak prawidłowo powinni zachowywać się uczestnicy ruchu drogowego, ale również pokazał negatywne przykłady zawarte w przygotowanym materiale. Słuchacze mieli sporo pytań dotyczących lokalnych problemów na które starał się odpowiedzieć Przedstawiciel Policji. Już tradycyjnie osoby przybyłe na spotkanie mogły sprawdzić sobie swój wzrok przy pomocy urządzeń udostępnionych przez Prelegenta, a także zbadać refleks.

Prawdziwą gratką była również wizyta Pań z Projektu Zdrowie, gdzie każdy chętny mógł zbadać skład swojego ciała oraz uzyskać porady dietetyczne. Tym razem zainteresowanie tym stoiskiem było bardzo duże a konsultacje trwały jeszcze po spotkaniu.

Oczywiście każda osoba, która przybyła na spotkanie na rowerze wróciła z pojazdem doposażonym w wyposażenie, którego wcześniej brakowało przy pojazdach. Nasz technik zadbał o prawidłowe wyposażenie rowerów a także o ich regulację.