Zarówno Słuchaczy jak i Prelegentów przybyłych na spotkanie w Zwoleniu przywitał Pan Mirosław Solecki – Koordynator Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego a zarazem Inspektor Starostwa Powiatowego.

Jako Prelegenci wystąpili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu: mł asp. Katarzyna Cieszyk, asp. sztab. Wojciech Grzybowski z oraz reprezentant Ruchu Drogowego asp. sztab. Dariusz Choroś również z KPP Zwoleń. W imieniu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prelekcję połączoną z prezentacją poprowadził Mariusz Sztal.

W sali miejscowego kina Świt zebrali się głównie rowerzyści, których w Zwoleniu nie brakuje. Miasto ma nawet własną grupę rowerową, której uczestnicy licznie przybyli na spotkanie. W czasie obydwu prelekcji padło wiele pytań ze strony mieszkańców zarówno dotyczących lokalnych warunków ruchu drogowego, jak też związanych z zawiłościami przepisów ruchu drogowego. W związku z licznym przybyciem osób na rowerach, technik rowerowy miał dużo pracy związanej z kontrolą rowerów. Samych regulacji czy doposażenia było mniej, gdyż rowery uczestników były wyjątkowo dobrze przystosowane do ruchu drogowego – uczestnicy na swoich pojazdach mieli wiele elementów odblaskowych poprawiających widoczność na drodze. Mimo to Pan Inspektor Mirosław Solecki wyposażał każdą przybyłą osobę w nową kamizelkę odblaskową. Takie podejście władz miejskich do bezpieczeństwa mieszkańców zasługuje niewątpliwie na pochwałę.

Dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszyła się możliwość kontroli wzroku i czasu reakcji. I znowu okazało się, że nawet samodzielna kontrola poprawności widzenia prowadzi do wniosku, że czas udać się na profesjonalne badanie okulistyczne. Takim działaniem mamy okazję pokazać, że każdy we własnym zakresie może sprawdzić, czy dobrze widzi i czy nie potrzebuje konsultacji okulisty.

Na koniec spotkania Mariusz Sztal wręczył pamiątkowe certyfikaty a później jeszcze długo trwały kuluarowe rozmowy dotyczące poruszania się po drogach.