Pierwsze spotkanie w województwie wielkopolskim, w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” przeprowadziliśmy w Złotowie. Już na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania grupa seniorek podpytywała lokalnych policjantów w tematyce BRD oraz prosiła o zrobienie wspólnej fotografii.

O poziomie bezpieczeństwa na złotowskich drogach informował asp. sztab. Grzegorz Murawski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. „Patrząc na Państwa, widzę uśmiechnięte twarze. Są to twarze szczęśliwych ludzi, którzy czerpią radość z życia. Niestety, wykonując swoje zadania służbowe spotykam także osoby, które tego uśmiechu długo nie zaznają. To głównie bliscy ofiar wypadków drogowych. Nie chciałbym nigdy spotkać w tym gronie Państwa bliskich, dlatego do tematów bezpieczeństwa drogowego podchodzę zawsze na poważnie”- mówił policjant.

Mariusz Sztal – ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego, zaprezentował seniorom kilka krótkich filmów, obrazujących prawidłowe i nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Zwrócił uwagę uczestników na najczęściej niedostrzegane zagrożenie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych o wielu pasach ruchu, a mianowicie nieupewnianie się pieszego czy kierujący pojazdem na kolejnym pasie ruchu go widzi i czy zdąży zatrzymać swoje auto.